Australia. Wykryto 30 zakażeń Deltą, mieszkańcy jednej z dzielnic w Sydney nie mogą opuszczać miasta

Władze Sydney zdecydowały o wprowadzeniu nowych obostrzeń w związku z wystąpieniem w mieście nowych przypadków mutacji Delta. Zasady bezpieczeństwa dotyczą m.in. przemieszczania się - mieszkańcy niektórych dzielnic nie mogą opuszczać miasta. Wprowadzono także obowiązek noszenia maseczek.

W Sydney pojawiło się niedawno ognisko indyjskiego wariantu koronawirusa, znanego jako wariant delta (B.1.617.2). To jak dotąd najbardziej zaraźliwa odmiana SARS-Cov-2. Ognisko w Sydney skupione było dotychczas w okolicach centrum handlowego w nadmorskiej, turystycznej dzielnicy Bondi. W środę władze przekazały, że nowe przypadki zostały wykryte także po drugiej stronie tego największego miasta Australii, w miejscu położonym 65 km od Bondi. Minister zdrowia stanu Nowa Południowa Walia Brad Hazzard stwierdził, że zagrożenie epidemiczne w Sydney jest "realne i obecne nie tylko w centrum handlowym, ale również w całym mieście" - przekazała agencja Reutera.

Zobacz wideo Czy indyjski wariant koronawirusa może być bardziej niebezpieczny od brytyjskiego?

Wariant Delta w Sydney. Nowe obostrzenia w mieście

W związku z wystąpieniem Delty, w Sydney wprowadzono szereg restrykcji, m.in. nakaz noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach i przejście na naukę zdalną w części szkół. Ponadto osoby mieszkające lub pracujące w centralnej i wschodniej części Sydney nie będą mogły wyjeżdżać z miasta. Wprowadzono również limit liczby gości w prywatnych domach - możliwe jest zaproszenie do pięciu osób.

Hala przylotów - port lotniczy Szczecin-GoleniówKwarantanna dla podróżujących z Wielkiej Brytanii - co z zaszczepionymi?

- Proszę, porzućcie niepotrzebne zajęcia i nie bierzcie udziału w spotkaniach towarzyskich, chyba że to naprawdę konieczne - zaapelowała premierka Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian, cytowana przez BBC.

Koronawirus w Australii. Statystyki

Przebieg pandemii COVID-19 w Australii był łagodny w porównaniu do innych krajów. Od początku pandemii odnotowano tam łącznie 30 350 zakażeń i 910 zgonów, do których przyczynił się koronawirus.

Do godz. 20 we wtorek w Nowej Południowej Walii wykryto 10 nowych zakażeń. Reuters przekazał, że po tej godzinie odnotowanych zostało 13 kolejnych zakażeń.

Minister zdrowia Adam NiedzielskiAdam Niedzielski o wariancie Delta: Jeśli zaatakuje, mogą wrócić obostrzenia

***

Emerytury - to temat, który czytelnicy Gazeta.pl wybrali w głosowaniu jako pierwszy do omówienia w naszym nowym programie - Q&A. Teraz czas na zadawanie pytań. Co zmieni się w emeryturach w związku z Polskim Ładem, kto zyska, a kto może stracić, czy warto pracować jak najdłużej - przesyłajcie swoje pytania na adres: next.redakcja@agora.pl. Zadamy je ekspertowi w programie na żywo - w najbliższy czwartek o 12:00. Naszym gościem będzie prof. Paweł Wojciechowski, wiceprezydent i główny ekonomista Pracodawców RP, były minister finansów.

Więcej o: