Ministerstwo Zdrowia: 188 nowych zakażeń koronawirusem i 29 ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 188 kolejnych zakażeń koronawirusem. W stosunku do danych z poprzedniego wtorku liczba zachorowań zmniejszyła się o 27. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie dolnośląskim.

Liczba osób, które wygrały walkę z COVID-19, wzrosła o 125 - od początku epidemii jest to już 2 650 773 osób. Minionej doby zwiększyła się liczba osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie. W izolacji przebywa obecnie 66 894 Polaków, co oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego dnia o 3 216 osób.

O 18 spadła liczba zajętych respiratorów, a o 93 liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że zajętych jest już łącznie 224 respiratorów i 1 367 łóżek, co przekłada się na 19 proc. zajętych respiratorów i 12 proc. zajętych łóżek covidowych.

Zobacz wideo Kolejne luzowanie obostrzeń. Więcej osób w kościołach czy na wydarzeniach sportowych

Koronawirus w Polsce. We wtorek 29 ofiar śmiertelnych

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: dolnośląskiego (26), mazowieckiego (22), śląskiego (20), łódzkiego (19), wielkopolskiego (17), lubelskiego (16), małopolskiego (11), zachodniopomorskiego (10), świętokrzyskiego (9), warmińsko-mazurskiego (9), podkarpackiego (7), pomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), podlaskiego (3), lubuskiego (2), opolskiego (1). 9 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Zdjęcie ilustracyjneAustralia: ruszyły badania szczepionki w sprayu

"Z powodu COVID-19 zmarło 15 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 14 osób" - przekazał resort zdrowia. 

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", że w przypadku znacznego zwiększenia liczby zakażeń wariantem koronawirusa Delta (wcześniej nazywanym wariantem indyjskim), od nowego roku szkolnego prawdopodobnie zostanie podjęta decyzja o nauczaniu hybrydowym. - Ale na razie takiego zagrożenia nie ma - dodał.

Szczepienie przeciw COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Naukowcy: Szczepionki Pfizer i Moderna nie powodują bezpłodności u mężczyzn

Więcej o: