Ministerstwo Zdrowia: Najmniejsza liczba zakażeń od ponad roku. Tylko 140 nowych przypadków

Ministerstwo Zdrowia przekazało w poniedziałek, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 140 kolejnych zakażeń koronawirusem. W stosunku do danych z ubiegłego poniedziałku liczba zachorowań zmniejszyła się o 54. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie mazowieckim.

Poniedziałkowe dane resortu zdrowia pokazują, że w Polsce odnotowano najmniejszą liczbę nowych zakażeń od ponad roku. Po raz ostatni tak niską liczbę przypadków wykryto 23 marca 2020 r., kiedy ministerstwo informowało o 115 nowych zakażeniach.

Liczba osób, które wygrały walkę z COVID-19, wzrosła poprzedniej doby o 355 - od początku epidemii jest to już 2 648 859 osób. Minionej doby zwiększyła się liczba osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie. W izolacji przebywa obecnie 55 463 Polaków, co oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego dnia o 272 osoby. O 14 spadła liczba zajętych respiratorów, a o 7 liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że zajętych jest już łącznie 303 respiratorów i 1982 łóżek, co przekłada się na 21 proc. zajętych respiratorów i 14 proc. zajętych łóżek covidowych.

Zobacz wideo Na wakacje zostaną otwarte dyskoteki, a w kinach zjemy popcorn

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek tylko 1 ofiara śmiertelna

Nowe przypadki zakażeń dotycząc województw: mazowieckiego (29), łódzkiego (16), wielkopolskiego (14), śląskiego (13), małopolskiego (9), dolnośląskiego (8), lubelskiego (8), pomorskiego (7), kujawsko-pomorskiego (6), zachodniopomorskiego (6), opolskiego (5), świętokrzyskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4), lubuskiego (2), podkarpackiego (2), podlaskiego (1). 5 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Chorwacja (zdjęcie ilustracyjne)Wakacje 2021. Zasady wjazdu do Turcji, Bułgarii, Chorwacji

"Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła 1 osoba" - przekazał resort zdrowia

- Jeśli ktoś naiwnie myśli, że wywołujący COVID-19 wirus SARS-CoV-2 nagle zniknie, to jest w błędzie - powiedział w rozmowie z PAP prof. Maciej Banach z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Lekarz ostrzegł, że koronawirus, który półtora roku temu wywołał pandemię, może zostać z nami na zawsze. - Też zdecydowanie wolałbym o tym zapomnieć, ale chciałbym podkreślić, że niebezpieczeństwo nie znika, bo są znoszone obostrzenia sanitarne - podkreślił.

G7 SummitSzczyt G7. Przywódcy zapowiedzieli przekazanie ok. miliarda szczepionek

Więcej o: