Zmiany w restrykcjach. Adam Niedzielski otwiera dyskoteki. Będzie można zjeść popcorn w kinie

- Kolejne fazy luzowania nie oznaczają końca pandemii, ale na wakacje - przede wszystkim dzięki szczepieniom - możemy dalej luzować obostrzenia - powiedział premier podczas konferencji w sprawie łagodzenia obostrzeń wprowadzonych w związku z walką z pandemią koronawirusa. Rząd znosi część obostrzeń na czas wakacji. Wprowadzono m.in. zmiany dla kin i teatrów. Otwarte zostaną dyskoteki.

W trakcie czwartkowej (10 czerwca) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili nowe zasady luzowania obostrzeń. 

Zobacz wideo

Zmiany w obostrzeniach. Minister zdrowia ogłasza nowe zasady w kinach i teatrach

Rząd zapowiedział zmiany w funkcjonowaniu kin i teatrów. Będzie można kupić w nich jedzenie i napoje, zwiększone zostaną limity osób, które będą wpuszczane na seanse. Jak zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, od 26 czerwca obłożenie w kinach oraz teatrach będzie wynosić 75 proc.

Otwarcie stref gastronomicznych nastąpi 13 czerwca. Oznacza to, że ponownie podczas seansu będziemy mogli spożywać popcorn czy napoje. 

Luzowanie obostrzeń na wakacje. Rząd otwiera dyskoteki oraz kluby. Zwiększone zostanie obłożenie w wesołych miasteczkach

Od 26 czerwca minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział otwarcie klubów oraz dyskotek. W lokalach będzie mogło przebywać do 150 osób. Co jeszcze się zmieni w związku z luzowaniem restrykcji w Polsce?

  • Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - maksymalnie 150 osób,
  • Zgromadzenia - maksymalnie 150 osób,
  • Wesołe miasteczka - maksymalnie 75 proc. obłożenia (dotychczas limit wynosił 50 proc.).

Wprowadzone zasady będą obowiązywać co najmniej do końca wakacji. Należy jednak mieć na uwadze, że rządowy harmonogram może być korygowany na podstawie aktualnych danych epidemicznych. Limity nie dotyczą osób, które są w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. Jednocześnie rząd zaznaczył, że od 26 czerwca zmienione zostaną zasady uznawania o zaszczepieniu. Pełne zaszczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia. 

Więcej o: