Szczepienie przeciw COVID-19. Ponad 60 proc. badanych deklaruje chęć zaszczepienia dzieci [SONDAŻ]

Najnowszy sondaż pokazuje, że ponad połowa Polaków chce zaszczepić swoje dzieci przeciw COVID-19. W porównaniu z podobnym badaniem przeprowadzonym miesiąc wcześniej uwidacznia się jednak wzrastająca niechęć do podawania preparatów najmłodszym.
Zobacz wideo W czerwcu szczepienia dzieci od 12 roku życia

United Surveys przeprowadziło sondaż dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej", w którym zapytało Polaków, czy zaszczepiliby swoje dzieci przeciw COVID-19. Ponad 60 proc. badanych odpowiedziało twierdząco.

Sondaż: Ponad 60 proc. osób deklaruje chęć zaszczepienia dzieci 

"Gdyby była taka możliwość, czy zaszczepiłbyś własne dzieci przeciw COVID-19?" - brzmiało pytanie w sondażu. Zdecydowane twierdząco odpowiedziało 43 proc. ankietowanych, a kolejne 19,2 proc. opowiedziało się za stwierdzeniem "raczej tak". Łącznie to 62,2 proc. badanych.

Zdecydowaną niechęć wyraziło natomiast 20,1 proc. ankietowanych, a kolejne 6,8 proc. odpowiedziało, że "raczej nie" zaszczepiłoby swoich dzieci. 10,9 proc. ankietowanych nie było w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie.

Sondaż został przeprowadzony metodą CATI (telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo) w dniu 4 czerwca br. na grupie 1000 pełnoletnich Polaków.

Szczepienie przeciwko COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Loteria szczepionkowa. "Fakt": Nagrody tylko dla w pełni zaszczepionych

Szczepienie przeciw COVID-19. Spadek liczby osób deklarujących chęć wakcynacji dzieci

Warto jednak wspomnieć, że takie samo pytanie United Surveys zadało ankietowanym także miesiąc wcześniej. Jak pisaliśmy, wówczas chęć zaszczepienia swoich dzieci zadeklarowało niemal 70 proc. osób. 42 proc. badanych odpowiedziało "zdecydowanie tak", kolejne 26,7 proc. opowiedziało się natomiast za opcją "raczej tak" - łącznie daje to więc 68,7 proc., czyli 6,5 punktów proc. więcej niż obecnie. 13,7 proc. badanych kategorycznie zaprzeczyło, że podałoby szczepionkę dzieciom, a 9 proc. wskazało, że "raczej" by tego nie zrobiło. 8,7 proc. ankietowanych nie umiało się opowiedzieć po żadnej ze stron.

Przypominamy, że aktualnie rejestrować na szczepienia można dzieci od 12. roku życia. O tym, jak to zrobić, pisaliśmy więcej TUTAJ.

Szczepionka (zdjęcie ilustracyjne)Szczepienia przeciw COVID-19 od środy możliwe także w aptekach

Więcej o: