Loteria szczepionkowa. "Fakt": Nagrody tylko dla w pełni zaszczepionych

Osoby, które przyjmą jedną z dwóch wymaganych dawek, będą mogły wziąć udział w loterii. Jednak, jeśli nie zaszczepią się w pełni, najwyższe wygrane mogą im przejść koło nosa - informuje w czwartek "Fakt".

Gazeta podaje, że loteria ma ruszyć 1 lipca i trwać trzy miesiące. Udział w niej będą mogły wziąć osoby, które przyjęły przynajmniej jedną dawkę szczepionki od samego początku działania Narodowego Programu Szczepień, czyli od końca grudnia zeszłego roku. Wcześniej jednak trzeba na to wyrazić zgodę - będzie to można zrobić przez Internetowe Konto Pacjenta lub dzwoniąc na infolinię.

Zobacz wideo Kiedy przyjąć drugą dawkę szczepionki na COVID-19, jeśli zachorowało się po pierwszej?

"Każdy zaszczepiony będzie miał cztery szanse na wygrane - co 2000. osoba ma otrzymać 500 zł, raz w tygodniu zostanie rozlosowane 50 tys. zł, raz w miesiącu - 100 tys. zł, a w finałowym losowaniu można wygrać nawet milion złotych i hybrydową toyotę C-HR" - informuje "Fakt". Gazeta zaznacza jednocześnie, że nagrody finałowe i wyższych stopni będą przyznawane tylko po pełnym zaszczepieniu.

RARS: dementujemy informacje o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca

Oświadczenie Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych opublikowano po środowych doniesieniach medialnych jakoby polski rząd rezygnował z podawania szczepionki AstraZeneca.

"Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych dementuje informacje o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca. Takie pomysły nie są nawet rozważane" – oświadczyła RARS. "Z powodu nieregularności dostaw do Polski preparatu AstraZeneca, priorytetem jest zapewnienie pacjentom drugich dawek tej szczepionki. Nadal jest jednak możliwość zapisania na szczepienie preparatem AstraZeneca, według jej dostępności w danym punkcie. W przypadku gdyby w jakimś punkcie zabrakło pierwszej dawki AstryZeneki, zostanie zaproponowana szczepionka innego producenta" – zaznaczono.

Agencja podała także, że w ubiegłym tygodniu do Polski dotarło 868 tys. dawek szczepionki AstraZeneca, a w obecnym tygodniu przewiduje się dostawę ok. 250 tys. dawek.

Autorzy: ipa/ joz/ ozk/ robs (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: