Luzowanie obostrzeń. Niedzielski: W czwartek przedstawimy rozwiązania na wakacje. Proszę o cierpliwość

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w czwartek ogłosi wraz z premierem pakiet rozwiązań epidemicznych na czas wakacji. - Nasz proces luzowania obostrzeń jest rozsądny - mówił minister zdrowia w TVP Info.

We wtorek resort zdrowia przekazał informację o 428 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i o śmierci 108 osób. Od początku pandemii w Polsce wykryto łącznie 2 876 289 przypadków zakażenia. Z powodu koronawirusa od marca zeszłego roku zmarły 74 363 osoby.

Szczepionka przeciwko COVID-19.Nowe schematy szczepień przeciwko COVID-19. Odstępy będą krótsze

Do tej pory wykonano w sumie 222 737 088 szczepienia, w tym 14 845 783 szczepień jedną dawką. W pełni zaszczepionych jest 8 621 029 osób (jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson albo dwiema dawkami szczepionek firm Moderna, Pfizer/BioNTech i AstraZeneca).

Zobacz wideo Bodnar o certyfikatach covidowych: Bardzo dobrze, że zostaną wprowadzone

Minister Adam Niedzielski: Nasz proces luzowania obostrzeń jest rozsądny

- Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, jeżeli chodzi o sytuację epidemiczną, ponieważ jeden z podstawowych parametrów obserwowanych w toku pandemii, czyli liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, zredukowany został do jednego przypadku w skali kraju na 100 tys. To dosyć symboliczne - mówił na antenie TVP Info minister zdrowia Adam Niedzielski. - Widać, że zmiana skali jest ogromna. Ale to też pokazuje, że nasz proces luzowania obostrzeń jest rozsądny. Krok po kroku obserwowanie efektów i podejmowanie dalszych decyzji musi być robione w spokojnej atmosferze.

kościół (Zdjęcie ilustracyjne)Premier: Podjęliśmy decyzję ws. liczby wiernych w kościołach

- Prawdopodobnie jutro bądź w piątek razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim przedstawimy pakiet rozwiązań, który będzie dotyczył całego okresu wakacji, by pokazać dłuższą perspektywę i dać Polakom możliwość zaplanowania wakacji. Proszę o odrobinę cierpliwości. Jutro razem z panem premierem będziemy komunikowali te informacje - powiedział minister zdrowia.

Szczepionka przeciwko COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne).USA. CDC pokazuje, jak może wyglądać życie po pełnym zaszczepieniu

Więcej o: