Ministerstwo Zdrowia: 400 nowych zakażeń koronawirusem i 95 ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 400 kolejnych zakażeń koronawirusem. W stosunku do danych z ubiegłego wtorku liczba zachorowań zmniejszyła się o 188. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie mazowieckim.

Liczba osób, które wygrały walkę z COVID-19, wzrosła o 463 - od początku epidemii jest to już 2 646 340 osób. Minionej doby zwiększyła się liczba osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie. W izolacji przebywa obecnie 63 352 Polaków, co oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego dnia o 4 825 osób.

O 51 spadła liczba zajętych respiratorów, a o 200 liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że zajętych jest już łącznie 412 respiratorów i 2 983 łóżek, co przekłada się na 26 proc. zajętych respiratorów i 20 proc. zajętych łóżek covidowych.

Zobacz wideo Ile czasu utrzymuje się efekt ochrony po zaszczepieniu?

Koronawirus w Polsce. We wtorek 95 ofiar śmiertelnych

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: mazowieckiego (56), łódzkiego (37), dolnośląskiego (33), podkarpackiego (33), wielkopolskiego (33), małopolskiego (31), śląskiego (30), lubelskiego (29), zachodniopomorskiego (20), pomorskiego (18), świętokrzyskiego (16), kujawsko-pomorskiego (14), lubuskiego (14), warmińsko-mazurskiego (13), opolskiego (12), podlaskiego (4). 7 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Abp Stanisław GądeckiAbp Gądecki napisał list do premiera: Wyrażam mój stanowczy sprzeciw

"Z powodu COVID-19 zmarło 26 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 69 osób" - przekazał resort zdrowia.

Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski poinformują w tym tygodniu o luzowaniu obostrzeń na okres wakacyjny - przekazał rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. - W tej chwili w Polsce te obostrzenia są naprawdę w dość duży sposób poluzowane i to, czego możemy oczekiwać na wakacje, to oczywiście nie będą jakieś super poluzowania, ponieważ my, w Polsce mamy już znacząco poluzowane kwestie obostrzeń, ale na pewno jeszcze w tym tygodniu premier z ministrem zdrowia będą komunikować w tym zakresie - powiedział.

Szczepienie przeciw COVID-19Koronawirus. Jedna dawka szczepionki nie chroni przed wariantem Delta

Więcej o: