Wakacje 2021. "W tym tygodniu premier i minister poinformują o luzowaniu obostrzeń na okres wakacyjny"

W tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski będą komunikować o luzowaniu obostrzeń na okres wakacyjny - poinformował w poniedziałek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Podczas briefingu rzecznik resortu zdrowia mówił o konferencji dotyczącej zniesienia kolejnych obostrzeń, tym razem będzie ona dotyczyła okresu wakacji. - W tej chwili w Polsce te obostrzenia są naprawdę w dość duży sposób poluzowane i to, czego możemy oczekiwać na wakacje, to oczywiście nie będą jakieś super poluzowania, ponieważ my, w Polsce mamy już znacząco poluzowane kwestie obostrzeń, ale na pewno jeszcze w tym tygodniu premier z ministrem zdrowia będą komunikować w tym zakresie - poinformował.

Zobacz wideo Bodnar o certyfikatach covidowych: Bardzo dobrze, że zostaną wprowadzone

Luzowanie obostrzeń. "Podkreślam, że jeszcze stan epidemii mamy w Polsce"

Pytany o zakaz zgromadzeń, Wojciech Andrusiewicz powiedział, że są one dopuszczalne, ale musi być to zgromadzenie zorganizowane.

- Czym się różni zgromadzenie zorganizowane od zgromadzenia spontanicznego? Ano tym, że nie ma osoby odpowiedzialnej za takie zgromadzenie, a to jest rzecz istotna w epidemii, a podkreślam, że jeszcze stan epidemii mamy w Polsce i jeżeli organizujemy zgromadzenia, to my jako Ministerstwo Zdrowia na chwilę obecną chcielibyśmy, żeby był organizator odpowiedzialny za takowe zgromadzenia, stąd na razie tego poluzowania nie ma, ale zapewne będzie - dodał.

Koronawirus w Polsce. MZ: 194 zakażenia koronawirusem i osiem ofiar śmiertelnych

Nowe przypadki pochodzą z województw: mazowieckiego (27), śląskiego (26), wielkopolskiego (23), małopolskiego (21), kujawsko-pomorskiego (11), opolskiego (11), dolnośląskiego (10), lubelskiego (10), podlaskiego (9), zachodniopomorskiego (9), pomorskiego (7), lubuskiego (6), podkarpackiego (6), łódzkiego (5), świętokrzyskiego (4), warmińsko-mazurskiego (3).

Resort zdrowia podał, że 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarły dwie osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło sześć osób.

Białystok. Akcja solidarności z dwiema 17-latkami przed komendą policji 
"Pod koniec czerwca prawdopodobne zniesienie zakazu zgromadzeń spontanicznych"

Łącznie od marca ub. r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 875 328 przypadków. Zmarło 74 160 chorych z COVID-19.

autor: Grzegorz Bruszewski (PAP)/gb/ krap/.

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: