Ministerstwo Zdrowia: 312 nowych zakażeń koronawirusem i 13 ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 312 zakażeń koronawirusem. W porównaniu do danych sprzed tygodnia, liczba zachorowań zmniejszyła się o 267. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie śląskim.

Liczba osób, które wyzdrowiały po zakażeniu koronawirusem, wzrosła o 877 do 2 645 150. W ciągu ostatniej doby zmieniła się liczba Polaków przebywających na kwarantannie - jest ich obecnie 60 495, co oznacza wzrost względem poprzedniego dnia o 2 487. O 5 do 489 wzrosła liczba zajętych respiratorów, natomiast o 185 do 3 299 spadła liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że w skali kraju zajętych jest 21 proc. łóżek covidowych i 29 proc. respiratorów.

Zobacz wideo Bodnar o certyfikatach covidowych: Bardzo dobrze, że zostaną wprowadzone

Koronawirus w Polsce. W niedzielę 13 ofiar śmiertelnych

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: śląskiego (50), wielkopolskiego (42), mazowieckiego (36), małopolskiego (28), łódzkiego (23), dolnośląskiego (22), opolskiego (19), lubelskiego (15), zachodniopomorskiego (14), kujawsko-pomorskiego (12), pomorskiego (11), warmińsko-mazurskiego (11), podkarpackiego (10), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (4), lubuskiego (3). 7 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Przedłużono zakaz zgromadzeń spontanicznych. Przedłużono zakaz zgromadzeń spontanicznych. "Uliczne wesela z transparentami?"

"Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 9 osób" - przekazał resort zdrowia. 

- Jeśli spojrzymy na dane ze świata, co pięć miesięcy pojawiała się fala. To będzie koniec września, październik. Wtedy spodziewamy się tej fali. Ona może być różna od tego, co wcześniej nas spotykało, bo jeśli zaszczepimy wiele osób dorosłych, nie będzie ryzyka blokady szpitali, zajętych respiratorów - powiedział w Polsat News dr Paweł Grzesiowski. Lekarz podkreślił, że możemy ogłosić zakończenie ostatniej fali pandemii, ale nie możemy cieszyć się z jej końca, ponieważ wirus jest nadal aktywny.

Londyn po zniesieniu lockdownuWielka Brytania. Wskaźnik "R" rośnie, najwięcej zakażeń od końca marca

Więcej o: