Włochy. Chaos i przepychanki przed punktem szczepień w Bolonii. Interweniowała policja

Tłumy przybyły na tereny targowe w Bolonii w środę, która była otwartym dniem szczepień preparatem Johnson & Johnson. Niektórzy spędzili tam noc czekając na otwarcie punktu szczepień. W związku z tłumem i ściskiem interweniowali karabinierzy, by przywrócić porządek.

Media z regionu Emilia-Romania, na północy Włoch, informują o organizacyjnym chaosie, który udało się opanować dopiero po dłuższym czasie, także dzięki listom kolejkowym.

Za tłok i brak odpowiedniej organizacji przeprosił burmistrz Bolonii Virginio Merola, który przyznał, że nie przewidziano, iż tak masowo mieszkańcy odpowiedzą na ofertę szczepień bez wcześniejszych zapisów i dla osób w każdym wieku powyżej 18 lat.

Zobacz wideo Ile czasu utrzymuje się efekt ochrony po zaszczepieniu?

Sytuacja epidemiczna we Włoszech stale się poprawia. Region Lacjum może wprowadzić białą strefę restrykcji

Środowy bilans epidemii COVID-19 potwierdza stałą poprawę sytuacji we Włoszech, gdzie ostatniej doby odnotowano 62 zgony i 2897 nowych przypadków zakażeń wykrytych w 226 tysiącach testów. 1,2 procent z nich dało wynik pozytywny.

Liczba zgonów związanych z COVID-19, zanotowanych od lutego 2020 roku, wzrosła w kraju do 126 283, a potwierdzonych przypadków infekcji koronawirusem do ponad 4,2 mln. Wyleczonych jest prawie 3,9 mln osób; w ciągu jednego dnia przybyło ich 18,5 tys.

Stale spada liczba obecnie zakażonych we Włoszech; jest ich około 210 tysięcy. O prawie 400 spadła liczba zajętych łóżek dla chorych na Covid-19. Na zwyczajnych oddziałach jest około 5800 pacjentów, a na intensywnej terapii 933.

Stołeczny region Lacjum coraz bliższy jest wprowadzenia białej strefy minimalnych restrykcji. Notuje się tam 35 przypadków zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców.

PAP, autorzy: z Rzymu Sylwia Wysocka/sw/ap/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: