Rejestracja na szczepienie dla dzieci w wieku 12-15 lat. 7 czerwca zostaną wystawione e-skierowania

7 czerwca zostaną wystawione e-skierowania na szczepienie przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 12 do 15 lat - przekazał szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk.

Od 7 czerwca rozpocznie się rejestracja na szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat przeciwko COVID-19.

Zobacz wideo Bodnar o certyfikatach covidowych: Bardzo dobrze, że zostaną wprowadzone

Rejestracja dzieci na szczepienia. Jeszcze na początku czerwca otrzymają e-skierowania

Dworczyk podczas konferencji prasowej został zapytany o rejestrację na szczepienia, bo rodzice wciąż zwracają uwagę na brak skierowań. - Właśnie siódmego czerwca zostaną wystawione e-skierowania - powiedział. - Szczepienia będą odbywały się na tych samych zasadach, co dla młodzieży w wieku 16-18 lat - dodał.

Pandemia koronawirusa Nowe warianty koronawirusa będą nazywane literami greckiego alfabetu

- Nie przewidujemy żadnych zmian, ani trudności, ponieważ już przetrenowaliśmy, mówiąc kolokwialnie, zapisy osób niepełnoletnich w ostatnich tygodniach, kiedy to młodzież w wieku 16-18 lat mogła się rejestrować i szczepić - podkreślił szef KPRM.

Pfizer zatwierdził szczepionki dla młodszych. Rekomenduje szczepienie dzieci

Wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdziła w ubiegły piątek. W poniedziałek na profilu @szczepimysie na Twitterze poinformowano, że na posiedzeniu Rady Medycznej przy premierze została przyjęta rekomendacja o szczepieniu dzieci wieku od 12 do 15 lat.

. Wlk. Brytania w strachu przed indyjską mutacją koronawirusa. "To trzecia fala? Tak" [WYKRES DNIA]

EMA podała, że zalecane stosowanie szczepionki Comirnaty przeciwko COVID-19 u dzieci w wieku 12-15 lat będzie takie samo, jak u osób w wieku 16 lat i starszych.

PAP, autorzy: Grzegorz Bruszewski, Mieczysław Rudy, gb/ rud/ itm/

Koronawirus: aktualne informacje zalecenia na gov.pl.

Więcej o: