Adam Niedzielski pytany o zmianę obostrzeń ws. organizacji zgromadzeń. "Przedstawimy kroki luzujące"

Adam Niedzielski poinformował, że w środę przedstawione zostaną "dalsze kroki luzujące". Minister zdrowia zaznaczył przy tym, że w najbliższym czasie nie należy spodziewać się znacznego zdejmowania restrykcji. Zmiany mogą dotyczyć organizacji zgromadzeń.

Adam Niedzielski został zapytany, czy o ewentualne zmiany przepisów dotyczących zgromadzeń spontanicznych, jak demonstracje czy protesty. - Jutro [w środę - red.] na konferencji przedstawimy dalsze kroki luzujące - poinformował minister zdrowia.

Zobacz wideo Kiedy i na jakich zasadach powrócą wesela?

Adam Niedzielski: Nie należy się spodziewać dużego luzowania

Jak zaznaczył, informacja będzie dotyczyła zmian w okresie do 26 czerwca. W poniedziałek natomiast rząd przedstawi informacje na temat planu na całe wakacje. - Jeżeli chodzi o najbliższy okres, nie należy się spodziewać dużego luzowania. W tej chwili poziom liberalizacji obostrzeń jest w Polsce bardzo wysoki na tle Europy, myślimy o kosmetycznych zmianach - powiedział. - Zgromadzenia są jednym z takich obszarów, co do których jutro prawdopodobnie podejmiemy decyzję o zwiększeniu limitów - przyznał szef Ministerstwa Zdrowia. 

`Wizyta ministra Przemyslawa Czarnka na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym w Bydgoszczy"Historia konkretnego parkanu". Czarnek zaprowadza Polski Ład w szkołach

Michał Dworczyk o szczepieniu dzieci

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zapowiedział na wtorkowej konferencji prasowej, że 7 czerwca rozpoczną się dobrowolne szczepienia dzieci pomiędzy 12. a 15. rokiem życia. Obejmą one ponad 2,5 miliona uczniów polskich szkół. Minister Michał Dworczyk poinformował, że szczepienia będą prowadzone w punktach szczepień. Taką decyzję podjęto po dyskusjach i konsultacjach w Ministerstwie Zdrowia, Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz na forum Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. „Ustaliliśmy, że wszystkie dzieci będą szczepiły się tak, jak dotychczas wszyscy pacjenci w punktach szczepień populacyjnych i punktach szczepień powszechnych. Natomiast na razie nie rozpoczniemy przed wakacjami szczepień w szkołach, rozpoczniemy je od września" - powiedział minister Michał Dworczyk.,

Pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień dodał, że prowadzone są badania kliniczne dotyczące szczepień dzieci powyżej 7. roku życia.

Do tej pory w Polsce wykonano ponad 20 milionów szczepień. Ponad 7 milionów osób jest w pełni zaszczepionych.

Więcej o: