Szczepienia dzieci po 12 roku życia. Jest rekomendacja Rady Medycznej. "Pozytywna"

Jest pozytywna rekomendacja Rady Medycznej ws. szczepień osób po 12 roku życia - przekazał w rozmowie z TVN24 doktor Konstanty Szułdrzyński.
Zobacz wideo Czy kobiety w ciąży i karmiące powinny się zaszczepić?

Doktor Konstanty Szułdrzyński, członek Rady Medycznej przy Głównym Doradcy Prezesa Rady Ministrów, na antenie TVN24 poinformował, że "rekomendacja medyczna jest już gotowa i ona jest pozytywna". - Oczywiście jesteśmy za tym, żeby szczepić dzieci w wieku od 12 do 15 lat - podkreślił.

- Dzieci same rzadko chorują ciężko, natomiast ze względu na to, że kontakty fizyczne dzieci ze swoimi rówieśnikami i dorosłymi są dużo bliższe i możliwość dystansowania w ich przypadku jest dużo trudniejsza, są przenośnikiem wirusa - dodał.

EMA: Szczepionka Pfizera bezpieczna dla osób w wieku 12-15 lat

Przypomnijmy, w piątek Europejska Agencja Leków zgodziła się na szczepienie młodzieży od 12 do 15 roku życia preparatami BioNTech i Pfizer. Eksperci unijnej agencji uznali, że preparaty tego konsorcjum są dla nastolatków bezpieczne i skuteczne w zapobieganiu COVID-19.

W niedzielę prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak poinformował, że, jego zdaniem, szczepienie dzieci od 12. roku życia możliwe jest jeszcze w czerwcu.

Szczepienie przeciwko COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Cessak: Szczepienia osób od 12 roku życia możliwe jeszcze w czerwcu

Więcej o: