Ministerstwo Zdrowia: 333 nowych zakażeń koronawirusem i 7 ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia przekazało w poniedziałek, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 333 kolejnych zakażeń koronawirusem. Zestawiając to z danymi sprzed równo tygodnia, liczba zachorowań zmniejszyła się o 226. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie mazowieckim.

Liczba osób, które wygrały walkę z COVID-19, wzrosła o 1 467 - od początku epidemii jest to już 2 639 689 osób. Minionej doby zmniejszyła się liczba osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie. W izolacji przebywa obecnie 69 079 Polaków, co oznacza spadek w stosunku do poprzedniego dnia o 4 126 osób.

O 26 spadła liczba zajętych respiratorów, a o 54 liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że zajętych jest już łącznie 681 respiratorów i 5 071 łóżek, co przekłada się na 28 proc. zajętych respiratorów i 22 proc. zajętych łóżek covidowych.

Zobacz wideo Ilu Polaków musi zostać zaszczepionych dla uzyskania odporności stadnej?

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek 7 ofiar śmiertelnych 

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: mazowieckiego (54), dolnośląskiego (33), śląskiego (32), wielkopolskiego (32), łódzkiego (24), pomorskiego (24), zachodniopomorskiego (20), małopolskiego (19), opolskiego (15), lubelskiego (13), świętokrzyskiego (13), podlaskiego (11), podkarpackiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), lubuskiego (9), warmińsko-mazurskiego (9). 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Szpital tymczasowy dla chorych na COVID - 19. Poznań. Międzynarodowe Targi Poznańskie"Chcieliśmy naszym polskim kombinowaniem pokonać pandemię" [WYWIAD]

"Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 2 osoby" - przekazał resort zdrowia. 

Adam Niedzielski zapowiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że będzie rekomendował noszenie maseczek w pomieszczeniach jeszcze co najmniej przez wakacje. Szef resortu zdrowia podkreślił, że sytuacja epidemiczna musi być bardzo uważnie obserwowana i nie można znosić wszystkich obostrzeń od razu. - Maseczki powinny być noszone jeszcze przez jakiś czas. [...] Musimy się przyzwyczaić do tego, że epidemia się tli - zaznaczył Niedzielski.

Szczepienie przeciwko COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Cessak: Szczepienia osób od 12 roku życia możliwe jeszcze w czerwcu

Więcej o: