Maseczki pozostaną z nami jeszcze przez wakacje? Niedzielski: Taka będzie moja rekomendacja

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że będzie rekomendował noszenie maseczek w pomieszczeniach jeszcze co najmniej przez wakacje.

- Maseczki powinny być noszone jeszcze przez jakiś czas. Będę rekomendował, aby wewnątrz jeszcze co najmniej w wakacje je nosić - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Polską Agencją Prasową, cytowanej przez Onet.pl.

Szef resortu dodał, że sytuacja epidemiczna musi być bacznie obserwowana i nie można znosić wszystkich obostrzeń od razu. - Musimy się przyzwyczaić do tego, że epidemia się tli - podkreślił Adam Niedzielski.

Zobacz wideo Kiedy przyjąć drugą dawkę szczepionki na COVID-19, jeśli zachorowało się po pierwszej?

Maseczki w pomieszczeniach wciąż obowiązkowe

Obecnie zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe. Można korzystać jedynie z maseczek, niedozwolone są m.in. chusty, przyłbice i szaliki.

Nakaz noszenia maseczek obowiązuje m.in. w komunikacji publicznej, sklepach, zakładach pracy, kinach, teatrach, kościołach i urzędach. Nosa i ust nie trzeba z kolei zasłaniać na świeżym powietrzu.

- Jeżeli mógłbym sformułować apel, to taki, żeby cały czas pilnować się w przestrzeniach zamkniętych, cały czas nosić maseczkę. Ale również na przestrzeni otwartej, jeżeli widzą państwo sytuację, że jest dużo ludzi, to też warto tę maseczkę założyć, żeby chronić siebie i oczywiście chronić innych - radził w połowie maja Adam Niedzielski.

Więcej o: