Surowe obostrzenia w jednej z dzielnic chińskiego Kantonu. Władze zaniepokojone nowymi zakażeniami

Władze położonego w południowych Chinach Kantonu (stolica prowincji Guangdong) poleciły mieszkańcom części jednej z dzielnic pozostanie w domach. W mieście będącym jedną z głównych chińskich metropolii w ostatnich dniach odnotowywano bowiem lokalne przypadki zakażenia koronawirusem.

Jak podaje "South China Morning Post", w prowincji odnotowano w piątek dwa nowe lokalne przypadki zakażenia koronawirusem (w tym jeden w Kantonie), a także osiem przypadków bezobjawowych (w tym pięć w Kantonie). Poinformowano również o trzech nowych bezobjawowych zakażeniach u osób, które przybyły z Kambodży, Turcji i Zambii.

Od 21 maja w stolicy prowincji Guangdong odnotowano łącznie pięć potwierdzonych zakażeń, a także 15 bezobjawowych. Większość osób, u których stwierdzono w Kantonie zakażenie koronawirusem, miało kontakt z 75-letnim mężczyzną, u którego wykryto indyjski wariant patogenu.

Zobacz wideo Ile czasu utrzymuje się efekt ochrony po zaszczepieniu?

Kanton. Obostrzenia w jednej z dzielnic

Zaapelowano do mieszkańców pięciu ulic dzielnicy Liwan o ograniczenie aktywności, która nie jest niezbędna do codziennego funkcjonowania. Zakupy dla danego gospodarstwa domowego może robić dziennie tylko jeden domownik. Zamknięte tam są wszystkie miejsca rozrywki, obiekty sportowe oraz supermarkety. W szkołach położonych w pobliżu miejsca zamieszkania zakażonych wprowadzono ponownie naukę zdalną. Restauracje mogą serwować jedynie dania na wynos.

W całym mieście wprowadzono m.in. zakaz dużych zgromadzeń, ograniczono również wizyty np. w domach pomocy społecznej lub na porodówkach.

Więcej o: