Amerykanka zgarnęła milion dolarów w szczepionkowej loterii w USA. A jakie wygrane czekają na Polaków?

Władze amerykańskiego stanu Ohio ogłosiły pierwszego zwycięzcę loterii dla osób, które zaszczepiły się na COVID-19. Konto zwyciężczyni loterii szczepionkowej - Abbigail Bugenske - zasili milion dolarów. W tej samej loterii Joseph Costello z Dayton wygrał stypendium na studia. To jednak nie koniec losowania. A jakie nagrody w loterii szczepionkowej czekają na Polaków?

Loteria szczepionkowa, w której do wygrania są cenne nagrody, ma zachęcić mieszkańców stanu Ohio do szczepienia się przeciwko koronawirusowi. Władze amerykańskie w związku z loterią zaobserwowały znaczny wzrost zainteresowania szczepieniami. 

Zobacz wideo Czy przyjęcie szczepionki przez osobę bezobjawowo zakażoną COVID-19 jest bezpieczne?

Zaszczepiła się przeciwko COVID-19 i "rozbiła bank." Wygrała milion złotych w loterii szczepionkowej

Władze Ohio 26 maja poinformowały, że zwyciężczynią miliona dolarów w covidowej loterii jest Abbigail Bugenske z Silverton, położonego niedaleko Cincinnati. W ramach tej samej stanowej akcji, nastolatek Joseph Costello z przedmieść Dayton wygrał stypendium na studia. Gubernator Mike DeWine osobiście złożył mu gratulacje.

Pięciotygodniowy konkurs w stanie Ohio skierowany jest do wszystkich mieszkańców, którzy otrzymali co najmniej jedną szczepionkę przeciwko COVID-19  2,7 miliona dorosłych wzięło udział w losowaniu nagrody w wysokości 1 miliona dolarów, a ponad 104 000 nastolatków w wieku od 12 do 17 lat wzięło udział w konkursie o stypendia.

Loteria szczepionkowa w Polsce. Jak będzie wyglądać?

Loteria szczepionkowa ruszy w Polsce już 1 lipca. Zrealizuje ją Totalizator Sportowy, a na ten cel zostanie przeznaczone 140 milionów złotych. Jak poinformował Michał Dworczyk, co tydzień będą losowane nagrody po 50 tysięcy złotych oraz nagrody rzeczowe. Będą to m.in. hulajnogi elektryczne i vouchery na paliwo. Co miesiąc będą dwie nagrody po 100 tysięcy złotych oraz samochód hybrydowy. W finale dwie osoby będą mogły wygrać po milion złotych i samochód hybrydowy.

Według Departamentu Zdrowia Ohio w pełni zaszczepionych jest 4,5 miliona mieszkańców stanu, czyli około 39,19 proc. całej populacji Ohio. Jak podaje "New York Times", w ciągu kilku dni od ogłoszenia loterii liczba dziennych szczepień w stanie Ohio wzrosła z 15 do 26 tysięcy. Zwraca również uwagę na to, że jednocześnie zainteresowanie szczepieniami w skali kraju malało. Wynika z tego, że konkurs ogłoszony w Ohio spełnił swoją rolę i zachęcił do szczepień.

Więcej o: