Wielka Brytania. Po raz pierwszy od półtora miesiąca ponad 3 tys. nowych zakażeń w ciągu doby

Po raz pierwszy od półtora miesiąca dobowy bilans wykrytych zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii przekroczył 3 tysiące, a ich łączna liczba z ostatnich siedmiu dni jest o 18 proc. wyższa od tej z poprzednich siedmiu - wynika z podanych w środę statystyk.

W ciągu ostatniej doby stwierdzono 3180 infekcji, co jest najwyższą liczbą od 12 kwietnia, gdy było ich ponad 3,5 tys. Natomiast łączny bilans z ostatnich siedmiu dni to 18 744 zachorowań  - o ponad 2,8 tys. więcej niż w poprzednich siedmiu.

Zobacz wideo Masowe szczepienia w Wielkiej Brytanii. Jakie są efekty?

Wielka Brytania. Trzy tysiące zakażeń w ciągu doby

Rosnąca liczba zakażeń zaczyna się przekładać na lekki wzrost hospitalizacji. Według stanu z poniedziałku w szpitalach były 954 osoby chore na COVID-19, czyli o 72 więcej niż w sobotę, gdy ta liczba spadła do najniższego poziomu od połowy września 2020 roku.

Dominic CummingsByły doradca: Boris Johnson chciał, by wstrzyknięto mu koronawirusa

Na razie nie powoduje to jednak większej liczby zgonów. W ciągu minionej doby stwierdzono ich 9, a w trakcie ostatnich siedmiu dni - 54, czyli tyle samo, co w poprzednich siedmiu.

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto 4,47 mln zakażeń, z powodu których zmarło 127 748 osób. To odpowiednio siódmy i piąty najwyższy bilans na świecie.

Do wtorku włącznie pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 dostało prawie 38,4 mln osób, co stanowi 72,9 proc. dorosłych mieszkańców kraju, a drugą - ponad 23,6 mln, czyli 44,8 proc. dorosłych. 

bjn/ ap/

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: