Nowy projekt Rady Ministrów. Osoby z gorączką będą mogły przemieszczać się samolotem

Uchylenie przepisu uniemożliwiającego przemieszczanie się na pokładzie samolotu osobie, której temperatura ciała jest równa albo przekracza 38 stopni Celsjusza - takie zmiany zakłada projekt rozporządzenia zamieszczony w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Chodzi o projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Autorem projektu jest Ministerstwo Zdrowia. Projekt ma na celu ograniczenie ryzyka związanego z wystąpieniem epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

W projekcie przewiduje się wprowadzenie regulacji umożliwiających zwolnienie z obowiązku odbycia kwarantanny przez osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku koronawirusa, który został wykonany po przylocie do Polski na terenie lotniska, przed odprawą graniczną. Projekt zakłada także "uchylenie przepisu uniemożliwiającego przemieszczanie się na pokładzie statku powietrznego osobie, której temperatura ciała jest równa albo przekracza 38 st.C".

Jak zapisano w projekcie, planowany termin jego przyjęcia przez Radę Ministrów to drugi kwartał 2021 roku.

Zobacz wideo Czy przyjęcie szczepionki przez osobę bezobjawowo zakażoną COVID-19 jest bezpieczne?

Epidemia koronawirusa w Polsce

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1000 przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej nowych zakażeń zdiagnozowano w województwie mazowieckim - 138 przypadków, a najmniej w województwie podkarpackim - 15 przypadków. W ciągu doby zmarło 151 chorych na COVID-19.

Od początku epidemii potwierdzono w Polsce 2 867 187 zakażeń koronawirusem. W sumie zmarło 73 096 zakażonych osób, a wyzdrowiało 2 629 626 osób.

Autorka: Aneta Oksiuta/PAP

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: