Nie zaszczepiłeś się? Mogą do Ciebie zadzwonić. "Myślimy o telefonicznej kampanii"

- Myślimy o telefonicznej kampanii zachęcającej do szczepień przeciw COVID-19 i identyfikującej problemy pacjentów ze szczepieniami - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski był w sobotę pytany w RMF FM o działania, które mają dążyć do zachęcania Polaków do szczepień przeciw COVID-19. W tym kontekście minister wymienił m.in. kampanię profrekwencyjną "Ostatnia prosta", która prowadzona jest m.in. w internecie, na plakatach czy banerach. Dodał, że do szczepień zachęcają także lekarze rodzinni.

Zobacz wideo Kiedy przyjąć drugą dawkę szczepionki na COVID-19, jeśli zachorowało się po pierwszej?

- Myślimy o takiej kampanii outboundowej, jak to się brzydko nazywa po angielsku, czyli o telefonach dzwoniących również przez Narodowy Fundusz Zdrowia ewentualnie, czy inne infolinie z nami współpracujące tak, żeby one również zachęcały pacjentów, albo identyfikowały problemy, jakie oni mają z dostępnością - poinformował minister.

Szczepienia przeciw COVID-19. Adam Niedzielski: Zbliżamy się do punktu przesilenia

Jak dodał, wykonany został pilotaż w NFZ, gdzie fizyczna dostępność szczepionki w punkcie blisko miejsca zamieszkania ma szczególną wartość dla osób starszych. - Razem z panem ministrem (szefem KPRM, Michałem - PAP) Dworczykiem organizujemy takie specjalne rozwiązania, żeby te szczepienia w domu były stosowane na większą skalę - mówił.

Szczepionka przeciw COVID-19 Instytut Roberta Kocha: Wielka Brytania "strefą mutowania koronawirusa"

Niedzielski był także pytany, czy prawdą jest, że rząd chce wprowadzić zachęty dla samorządów, gdzie zaszczepiono najwięcej pacjentów. - My rzeczywiście zbliżamy się do takiego punktu przesilenia, punktu, w którym wszyscy chętni, ci najbardziej skłonni zostaną zaszczepieni i to szczepienie będzie czekało na pacjenta, a nie - jak w tej chwili - pacjent na szczepienie - odpowiedział i dodał, że na tę chwilę rząd nie rozważa zachęt finansowych.

W Polsce wykonano dotąd 17 254 902 szczepienia przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest 5 222 430 osób. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: