"Rzeczpospolita": Znużeni szczepieniami. Rząd szuka sposobów, jak zachęcić Polaków

Zainteresowanie szczepionkami szybko słabnie. Rząd szuka sposobów, jak zachęcić Polaków - pisze "Rzeczpospolita" na pierwszej stronie czwartkowego wydania.

Gazeta zapowiada, że wyraźnie ma przyspieszyć akcja promocyjna szczepień. Cytuje odpowiedzialnego za Narodowy Program Szczepień ministra Michała Dworczyka, który mówi, że "w piątek na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego będziemy proponować samorządowcom kolejne działania, których celem jest zmobilizowanie Polek i Polaków do szczepień".

Zobacz wideo Dlaczego Unia Europejska nie chce przedłużyć umowy z firmą Astra Zeneca?

Słabnie zainteresowanie szczepieniami. Rząd planuje akcję promocyjną, by zachęcić  Polaków

"Samorządowcy nie odmówią pomocy. - Będziemy współpracować - zapewnia Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich. - Już dwa tygodnie temu zwróciliśmy się do ministra z pomysłem utworzenia funduszu, który miałby być wykorzystany do promocji akcji szczepień. Trzeba zapukać bezpośrednio do drzwi Polaków - tłumaczy" - czytamy w gazecie.

Stadion Narodowy w WarszawieNa Stadionie Narodowym wciąż można się szczepić

Lekarze apelują. "Potrzebny jest solidny system zachęt", by Polacy chcieli się szczepić

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych Michał Sutkowski podkreśla, że potrzebny jest solidny system zachęt, jak np. w Wałbrzychu. To m.in. tańsze bilety na komunikację miejską. W jego ocenie ważną rolę spełnią także paszporty covidowe ułatwiające wyjazd za granicę.

Waldemar Kraska Kraska apeluje do młodych, żeby się szczepili

PAP, wnk/ robs/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: