Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym zostanie zamknięty, ale punkt szczepień wciąż pracuje

Szpital tymczasowy dla osób chorych na COVID-19 na Stadionie Narodowym w Warszawie zostanie zamknięty. Michał Dworczyk poinformował, że w najbliższą niedzielę ze szpitala zostanie wypisany ostatni pacjent. Mimo że szpital zawiesza funkcjonowanie, to zaplanowane szczepienia wciąż będą wykonywane.

Funkcjonowanie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie zostaje zawieszone ze względu na lepszą sytuację epidemiczną w Polsce - ogłosił minister Michał Dworczyk.

Zobacz wideo Rząd skrócił okres pomiędzy pierwszą a drugą dawką. Zmiana ma wejść w życie od 17 maja. "Jest ona podyktowana także dostępnością szczepionek"

Szpital tymczasowy zawiesza działalność. Pacjenci obawiają się, że się nie zaszczepią

Punkt szczepień na Stadionie Narodowym wciąż funkcjonuje, a wszystkie szczepienia odbywają się według zaplanowanych terminów - informuje rząd. Ci, którzy mają zaplanowane szczepienie na najbliższe dni, nie mają zatem powodów do zmartwień.

Szczepionka przeciwko COVID-19 (Pfizer)Szczepionki Moderny i Pfizera skuteczne przeciwko indyjskim wariantom

Pożegnają ostatniego pacjenta, ale nie infrastrukturę. Będą przygotowani na czwartą falę COVID-19

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że Szpital Narodowy na Stadionie Narodowym w Warszawie w niedzielę zawiesza funkcjonowanie z powodu lepszej sytuacji epidemicznej. Tego dnia placówkę opuści ostatni pacjent.

Minister Dworczyk poinformował, że Szpital Narodowy będzie gotowy do wznowienia działalności w razie czwartej fali koronawirusa. Dlatego większość infrastruktury pozostanie na miejscu mimo demontażu. Chodzi o to, by placówka mogłaby być w razie potrzeby ponownie uruchomiona w ciągu kilkunastu godzin.

Szpital Narodowy był pierwszym szpitalem tymczasowym, jaki powstał w Polsce. Jego postawienie zajęło 12 dni od wydania decyzji premiera. Pierwszy pacjent trafił tam w listopadzie ubiegłego roku. Od początku działalności Szpital Narodowy przyjął 1 843 pacjentów chorych na koronawirusa. Personel medyczny placówki liczył w sumie 1 200 osób.

Adam NiedzielskiKoronawirus. Adam Niedzielski: Teraz te priorytety nam się nieco zmieniają

Dyrektor PGE Narodowego Włodzimierz Dola ma nadzieję, że wkrótce na Stadion Narodowy wrócą mecze reprezentacji Polski, które nie odbywały się tam od dwóch lat. Zapowiedział również stopniowe wznawianie normalnego funkcjonowania stadionu, w tym organizowanie konferencji biznesowych oraz wydarzeń okołostadionowych.

Więcej o: