Dworczyk: W przyszłym tygodniu Szpital Narodowy zawiesi działalność

W przyszłym tygodniu zostanie zawieszona działalność szpitala dla chorych na COVID-19 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował, że w najbliższą niedzielę ze szpitala zostanie wypisany ostatni pacjent.

- W najbliższą niedzielę zostanie wypisany ostatni pacjent, a działalność szpitala zostanie zawieszona. Mimo, że szpital zawiesi swoją działalność, to większość infrastruktury pozostanie, żeby być zabezpieczeniem, które mamy nadzieję, że nie będzie wykorzystane - wyjaśnił w trakcie konferencji szef KPRM Michał Dworczyk.

Szpital Narodowy zawiesza działalność. Ostatni pacjent zostanie wypisany w niedzielę

- W ciągu 12 dni od decyzji premiera Mateusza Morawieckiego szpital tymczasowy został zbudowany i przekazany Centralnemu Szpitalowi Klinicznemu MSWiA, a 17 dni po wydaniu decyzji został przyjęty pierwszy pacjent - przypomniał Dworczyk.

Szef KPRM podziękował też personelowi zaangażowanemu w leczenie pacjentów, którzy trafiali do warszawskiej placówki. - To pan dyr. Artur Zaczyński ze swoim zespołem prowadził szpital tymczasowy. Ogromne podziękowania dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i salowych zaangażowanych w realizację tego projektu - podkreślił.

Zobacz wideo Rząd luzuje obostrzenia. W maju wrócą: hotele, sklepy, gastronomia, sport i szkoły

14 maja w placówce przebywało 28 pacjentów (na 138 uruchomione łóżka). Łącznie od początku działalności hospitalizowano w niej 1834 osoby.

Szpital na Stadionie Narodowym w Warszawie został uruchomiony w listopadzie 2020 r. Obecnie działa tam również punkt szczepień powszechnych. 

Więcej o: