Gdańsk. Punkt szczepień zawiesza działalność. Kilkanaście tysięcy osób czeka zmiana terminu

Jeden z gdańskich punktów szczepień przeciw COVID-19 boryka się z tak dużymi niedoborami preparatów, że został zmuszony zawiesić swoją działalność. - Kilkanaście tysięcy osób musi być przerejestrowanych na inne terminy - skomentował dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.
Zobacz wideo Kiedy przyjąć drugą dawkę szczepionki na COVID-19, jeśli zachorowało się po pierwszej?

Wczoraj pisaliśmy, że część punktów szczepień w Polsce narzeka na niewystarczające dostawy szczepionek. W efekcie między innymi kilka placówek pod Poznaniem czy punkt w Bielsku-Białej przeprowadzają iniekcje jedynie raz w tygodniu. 

Punkt szczepień: Kilkanaście tysięcy osób musi być przerejestrowanych na inne terminy

Okazuje się, że z niedoborami preparatów zmaga się także Gdańsk. Punkt przy ul. Dębowej 21, mieszczący się w Centrum Sportu GUMed, zawiesza swoją działalność od środy 19 maja. Do końca maja kontynuowane będzie podawanie wyłącznie drugich dawek preparatów. 

"W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że nie zapewniono nam dostaw szczepionki Pfizer w liczbach koniecznych do prowadzenia szczepień w tym tygodniu. Ponieważ otrzymaliśmy również informację z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, że nie dostaniemy żadnych dawek szczepionki Pfizer do końca maja, zmuszeni jesteśmy zawiesić działalność punktu" - napisała placówka na swoim Facebooku. Punkt zapewnia jednak, że jest gotowy w każdej chwili wznowić swoją działalność, jeśli tylko otrzyma szczepionki.

Brakuje szczepionek po majówceJelenia Góra. Mogliby szczepić kilka tys. osób tygodniowo. Nie mają czym

- Kilkanaście tysięcy osób musi być przerejestrowanych na inne terminy - skomentował sprawę na antenie TVN24 dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, Jakub Kraszewski. Do tej pory w punkcie zaszczepiono 70 tys. osób w 18 dni roboczych, tymczasem jak podkreślił Kraszewski, zakładano, że w maju uda się zaszczepić 100 tys. osób. - Taką deklarację podjęliśmy również w czasie pobytu pana premiera, informowaliśmy o przepustowości 4300 dziennie agendę rządową, która odpowiada za dostawę szczepionek - powiedział.

Michał DworczykProblemy ze szczepieniem preparatem Johnson&Johnson. Dworczyk przeprasza

Więcej o: