Szczepienia osób z niepełnosprawnościami. Dworczyk zapowiedział kolejną zmianę

Od wtorku 25 maja wszystkie osoby z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności będą mogły zaszczepić się w punktach szczepień powszechnych poza kolejką - zapowiedział we wtorek szef KPRM, pełnomocnik ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk poinformował we wtorek na Twitterze, że odbyło się spotkanie z przedstawicielami środowisk i organizacji zajmujących się osobami z niepełnosprawnościami.

"Od wtorku 25.05 wszystkie osoby z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności będą mogły zaszczepić się w punktach szczepień powszechnych poza kolejką" - podał na Twitterze szef KPRM.

Szczepienia dla osób z niepełnosprawnościami bez konieczności rejestracji

Od 10 maja osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności wraz z opiekunami mogły zaszczepić się w punktach szczepień powszechnych bez konieczności wcześniejszego umówienia się, czy to za pośrednictwem infolinii, czy elektronicznego formularza. Wystarczyło, że przyszli do punktu szczepień powszechnych. Po zarejestrowaniu się oraz zakwalifikowaniu do szczepienia mogły od razu otrzymać zastrzyk. Dodatkowo szczepienia mogły odbywać się też m.in. w warsztatach terapii zajęciowej, zakładach aktywności zawodowej czy centrach i klubach integracji społecznej.

Zobacz wideo Kiedy przyjąć drugą dawkę szczepionki na COVID-19, jeśli zachorowało się po pierwszej?

Na rynku unijnym dopuszczono do tej pory do szczepień przeciw COVID-19 cztery preparaty. Szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, preparat Johnson & Johnson wymaga podania jednej dawki.

Autor: Magdalena Gronek

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Szpital - zdjęcie ilustracyjneRzecznik MZ: w maju powoli będą wygaszane kolejne szpitale tymczasowe

Więcej o: