Laos. Zmarła 53-letnia Wietnamka. To pierwsza ofiara koronawirusa w kraju

Wietnamka, która w niedzielę zmarła w Laosie na COVID-19, była pierwszą ofiarą śmiertelną pandemii w tym państwie - poinformowały lokalne media. Według oficjalnych danych w 7-milionowym Laosie odnotowano dotychczas tylko 1302 zakażenia, ale ich liczba rośnie.
Zobacz wideo Czy przyjęcie szczepionki przez osobę bezobjawowo zakażoną COVID-19 jest bezpieczne?

Zmarła 53-latka pracowała w barze karaoke na obrzeżach stolicy kraju Wientian i już wcześniej miała poważne problemy zdrowotne, chorowała m.in. na cukrzycę - przekazał dziennik "Vientiane Times", powołujący się na laotańskie władze medyczne.

Wyborcy Donalda TrumpaTeorie spiskowe nt. COVID-19 bardziej popularne wśród konserwatystów

Laos: 1302 przypadki zakażenia koronawirusem

W liczącym około 7 mln mieszkańców kraju oficjalnie wykryto 1302 infekcje, z czego 69 w niedzielę. Za aktywne uznaje się ponad 1000 zakażeń. Podobnie, jak w graniczących z Laosem Tajlandii i Kambodży, liczba nowych infekcji gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca. W Wientian wprowadzono kwarantannę. Mieszkańcy mogą opuszczać swoje domy tylko z uzasadnionych powodów. Podróże między stolicą a prowincją kraju są zabronione.

Laos jest jednym z najbiedniejszych państw Azji Południowo-Wschodniej. Według ekspertów oficjalne dane dotyczące epidemii mogą nie odzwierciedlać rzeczywistej sytuacji z powodu zbyt małej liczby przeprowadzanych testów - zauważa agencja AFP.

Do tej pory na świecie stwierdzono zakażenie koronawirusem u 157 954 082 osób - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Zmarło 3 288 812 chorych na COVID-19. Wyzdrowiało 93 992 222 osoby.

Nieoficjalnie: Rząd skróci odstępy między dawkami szczepionekNieoficjalnie: Rząd skróci odstępy między dawkami szczepionek

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: