Adam Niedzielski zapowiedział szczepienia dla grupy 16-18 lat. "Perspektywa przyszłego tygodnia"

Adam Niedzielski zapowiedział, że w przyszłym tygodniu będzie możliwa rejestracja na szczepienie osób w wieku 16-18 lat. Minister zdrowia podkreślił także, że nie ma na razie planu wprowadzenia obowiązku szczepień.

Jak powiedział w "Sprawdzam" TVN24 Adam Niedzielski, "w tej chwili mamy dopuszczenie do szczepienia osób powyżej 16. roku życia". - Na razie rejestrujemy roczniki, które są starsze, dlatego, że realizujemy tempo związane z osobami pełnoletnimi. Ale damy taką możliwość prawdopodobnie także tym osobom, które mieszczą się w granicach wiekowych między 16-18. rokiem życia - powiedział Niedzielski.

Adam Niedzielski: Nie ma w planach wprowadzenia obowiązku szczepień

Kiedy to nastąpi? Niedzielski stwierdził, że "w najbliższym czasie" i sprecyzował, że mówi o "perspektywie przyszłego tygodnia".

Zobacz wideo Polski węgiel często jest droższy od australijskiego. Dlaczego tak się dzieje?

Szef resortu był pytany także o ewentualne wprowadzenie obowiązku szczepień przeciwko COVID-19. - Takiego planu na razie nie ma. Na razie musimy przejść przez rejestrację kolejnych roczników. Zresztą ona w najbliższym czasie będzie już finiszowała. Potem trzeba ten proces szczepień przeprowadzić, więc tutaj jest dużo roboty na najbliższy miesiąc, dwa. Myślę, że takiej decyzji na razie nie ma w tle - stwierdził.

Małgorzata Janowska (po prawej)Posłanka nie zagłosowała po linii PiS. "Zostanie ukarana moja rodzina"

Niedzielski zwrócił uwagę, że ponad 50 procent osób w wieku 60-69 lat jest już zaszczeczpionych. Poinformował, że "trwają prace nad zaangażowaniem podstawowej opieki zdrowotnej, czyli lekarzy rodzinnych, którzy otrzymają możliwość wygenerowania list osób w wieku powyżej 60. roku życia, które się nie zaszczepiły, i będą na podstawie tych list mogły dotrzeć do tych pacjentów". - Będziemy chcieli również przedstawić, które POZ-y mają wśród swoich pacjentów najwyższe wskaźniki zaszczepień - powiedział.

Więcej o: