Ciężarna posłanka KO zaszczepiła się przeciw koronawirusowi. "Zaatakowali mnie antyszczepionkowcy"

- Jak tylko umieściłam informację o tym, że się zaszczepiłam, grupa antyszczepionkowców bardzo mocno zaatakowała mój profil, zaatakowała mnie - mówiła w piątek w TVN24 posłanka KO Kinga Gajewska. Parlamentarzystka przyjęła szczepionkę, będąc w ciąży, o czym przed kilkoma dniami poinformowała na Facebooku.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Kinga Gajewska w niedzielę poinformowała w mediach społecznościowych o tym, że zaszczepiła się przeciw koronawirusowi preparatem firmy Moderna. Parlamentarzystka jest obecnie w ciąży.

"Lekarze od pewnego czasu alarmują, że kobiety w ciąży mogą przechodzić COVID-19 o wiele ciężej niż ich rówieśniczki niebędące w ciąży. Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 zwiększa również ryzyko przedwczesnego porodu" - podkreślała Kinga Gajewska na Facebooku.

Szczepionka SinopharmWHO dopuszcza do użytku szczepionkę chińskiej firmy Sinopharm

W kwietniu zespół ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników przychylił się do stanowisk zagranicznych towarzystw medycznych, które stwierdzały, że "szczepionki przeciw COVID19 powinny być oferowane ciężarnym i kobietom karmiącym".

"Nie stwierdza się obecnie zwiększonego ryzyka stosowania szczepień przeciw COVID-19 u kobiet w ciąży w stosunku do pozostałej populacji osób w wieku prokreacyjnym, jak również nie ma danych o szkodliwym działaniu szczepionki na rozwój płodu od momentu zapłodnienia" - podkreślało PTGiP. Dodano również, że "każdy przypadek szczepień należy konsultować z lekarzem położnikiem prowadzącym ciążę".

Zobacz wideo Czy kobiety w ciąży i karmiące powinny się zaszczepić?

Kinga Gajewska: Zaatakowali mnie antyszczepionkowcy

- Zachęcam mamy, aby pytały, rozmawiały ze swoimi ginekologami, położnikami i jednak się szczepiły, dla bezpieczeństwa swojego i dzidziusiów - mówiła parlamentarzystka w piątek rano w TVN24. - Nic mi nie jest, dobrze się czuję, mam nadzieję, że za kilka miesięcy dzidziuś urodzi się już z przeciwciałami - dodała.

- Jak tylko umieściłam informację o tym, że się zaszczepiłam, grupa antyszczepionkowców bardzo mocno zaatakowała mój profil, zaatakowała mnie. Znajomi mówią to samo. Kiedy chwalą się, że zostali zaszczepieni, ta grupa faktycznie silnie działa - stwierdziła Kinga Gajewska. 

Posłanka jest już mamą dwójki dzieci. Prywatnie związana jest z posłem KO Arkadiuszem Myrchą.

Więcej o: