Dworczyk o zapisach na szczepienia: Rzucimy wszystkie siły, by system był bardziej wytrzymały niż USOS

System działa sprawnie, rejestracja trwa. Zachęcam już zapisane osoby, by przekonywały swoich znajomych i bliskich do szczepień przeciwko COVID-19 - napisał w nocy z poniedziałku na wtorek w mediach społecznościowych szef KPRM Michał Dworczyk.

O północy we wtorek możliwość zarejestrowania się na szczepienie przeciwko COVID-19 uzyskały osoby w wieku 18-29, które od stycznia do marca wypełniły formularz zgłoszenia chęci szczepienia.

"System działa sprawnie, rejestracja trwa. Zachęcam już zapisane osoby, by przekonywały swoich znajomych i bliskich do szczepień, bo to najkrótsza droga na szybki powrót do normalności" - napisał w nocy z poniedziałku na wtorek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Zobacz wideo Szczepienia w zakładach pracy opóźnione? Witucki: Pod koniec maja to będzie szczepienie "niedobitków"

"Rzucimy wszystkie siły, by system okazał się bardziej wytrzymały niż USOS. Terminów z pewnością wystarczy dla wszystkich chętnych!" - napisał minister, nawiązując do licznych wpisów na Twitterze, w których porównywano te dwa systemy.

W USOSie, czyli Uniwersyteckim Systemie Obsługi Studiów studenci co semestr zapisują się na wybrane zajęcia na swoich uczelniach. Zwykle "okienko" zapisowe otwiera się o północy, studenci masowo ruszają do rejestracji i dochodzi do przeciążenia systemu. 

Szczepienia w Polsce

W Polsce wykonano dotąd prawie 12 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami szczepionek firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson, jest blisko 3 mln osób – wynika z informacji zamieszczonej w poniedziałek na rządowej stronie poświęconej szczepieniom.

***
Autor: Szymon Zdziebłowski / PAP

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: