Dworczyk podziękował Trzaskowskiemu za pomoc. "Narodowy Program Szczepień ma tylko dwie barwy"

Strona rządowa zorganizowała akcje szczepień bez rejestracji w majówkę. Wielogodzinne kolejki ustawiały się pomimo deszczu. W Warszawie władze miasta podstawiły na miejscu autobusy, by służyły za poczekalnie. Szef KPRM Michał Dworczyk podziękował i wskazał na to jako dobry przykład współpracy administracji państwowej i samorządów w akcji szczepień.
Zobacz wideo Szczepienia w zakładach pracy opóźnione? Witucki: Pod koniec maja to będzie szczepienie "niedobitków"

Od 1 do 3 maja trwa akcja szczepień "Zaszczep się w majówkę". Chętni w miastach wojewódzkich w mogą zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson bez rejestracji. 

Zainteresowanie w większości miast było tak duże, że po szczepionki ustawiały się kolejki po kilkaset osób. To wiązało się z wielogodzinnym czekaniem, nieraz w deszczu. W Warszawie długa kolejka stała do punktu obok siedziby władz miasta i Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. 

Akcję szczepień organizowała administracja rządowa. Jednak wsparł ją także samorząd. Prezydent Warszawy Rafa Trzaskowski poinformował, że ratusz przygotował miejskie autobusy, które stanęły obok punktu szczepień i służyły za poczekalnie. 

Te działania pochwalił pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk

"Narodowy Program Szczepień ma tylko dwie barwy - białą i czerwoną. Od początku zgodnie apelujemy by wyjąć go poza nawias bieżącej polityki. Dziękuję Rafałowi Trzaskowskiemu i pozostałym samorządowcom, którzy włączyli się do organizowanej przez nas akcji i wsparli promocję szczepień" - napisał. 

Warszawa już wcześniej wykorzystywała autobusy do wsparcia walki z epidemią. Gdy przez bardzo dużą liczbę chorych brakowało karetek dla pacjentów, udostępniono autobusy do przewozu chorych do szpitali. Pojazdy zostały wyposażone w specjalne stanowiska z tlenem czy przegrody ochronne dla kierowców. 

Więcej o: