Blisko 60 proc. badanych twierdzi, że rząd nie zrobił wszystkiego, by ograniczyć liczbę zgonów

59 proc. badanych jest zdania, że polski rząd nie zrobił wszystkiego, by Polacy nie umierali tak licznie na skutek pandemii - wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest 29 proc. ankietowanych.

Ankietowanych zapytano, czy polski rząd zrobił wszystko, by Polacy nie umierali tak licznie w wyniki pandemii koronawirusa. 29 procent badanych odpowiedziało, że "zdecydowanie nie", a 30 proc., wskazało na odpowiedź "raczej nie". Łącznie więc 59 proc. pytanych oceniło, że rządzący nie zrobili dostatecznie dużo, by ograniczyć liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem

Zobacz wideo Czy indyjski wariant koronawirusa może być bardziej niebezpieczny od brytyjskiego?

Koronawirus. 59 proc. badanych uważa, że rząd nie zrobił wszystkiego, by ograniczyć liczbę zgonów 

Przeciwnego zdania było natomiast 29 proc. uczestników badania. Wśród nich odpowiedź "raczej tak" wybrało 21 proc. badanych, a "zdecydowanie tak" - zaledwie 8 proc. 

12 proc. ankietowanych odpowiedziało "nie wiem".

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 w dniach 27-28 kwietnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Choć od kilkunastu dni liczba nowych zakażeń maleje, sytuacja nie uległa znaczącej poprawie w przypadku odsetka zgonów, a resort zdrowia regularnie informuje o setkach zmarłych. W środę w polskich szpitalach zmarło 636 zakażonych pacjentów (trzecia największa liczba zgonów na świecie), a we wtorek - 460. Na tle Europy Polska notuje też jeden z najwyższych współczynników zgonów wywołanych COVID-19 na milion mieszkańców - 11,55 (średnia siedmiodniowa). W przypadku UE wynosi on 4,91. 

COVID-19 a dzieci. W Brazylii umiera coraz wiecej dzieciPediatra: więcej nastolatków z COVID-19, więcej ciężkich przebiegów

Więcej o: