Po północy otwarto rejestracje dla kilkunastu roczników. Na początku system miał drobne problemy

O północy uszyły zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi dla roczników: 1978 i 1979. W środę otwarto też rejestrację dla chętnych w wieku 30-39 lat. W mediach społecznościowych pojawiły się informacje o problemach z zalogowaniem się na Internetowe Konto Pacjenta.

Od środy rejestracja na szczepienie przeciw koronawirusowi jest możliwa dla Polaków urodzonych w latach 1978-1979. To szansa, by zapisać się na szczepienie dla osób, które nie wypełniły internetowego formularza między styczniem a marcem 2021 r. Od północy na szczepienie mogą zapisywać się również osoby w wieku 30-39, które na początku roku wypełniły formularz chęci zaszczepienia się. 

Zobacz wideo Ile czasu utrzymuje się efekt ochrony po zaszczepieniu?

Po północy pojawiły się problemy techniczne w internetowym systemie rejestracji na szczepienia

Jak wynika z relacji zamieszczanych po północy w mediach społecznościowych, przy tak dużym obciążeniu internetowy system rejestracji zadziałał, choć nie bez problemów. Krótko po północy część z chętnych miała problemy z zalogowaniem się na Internetowe Konto Pacjenta. Inny piszą o tym, że stronę należało odświeżać po kilkanaście razy. 

Po początkowych problemach technicznych, które zgłaszali niektórzy użytkownicy, w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się wpisy, w których chwalono się udaną rejestracją na konkretny termin.

Więcej o: