Częstochowa. Pobił strażnika, który zwrócił mu uwagę za brak maseczki. Szuka go policja [ZDJĘCIA]

Policja poszukuje mężczyzny, który pobił pracownika Straży Jasnogórskiej. Do zdarzenia doszło w marcu na terenie klasztoru.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna w wieku około 45 lat na terenie Jasnej Góry nie zakrył nosa i ust. Kiedy pracownik Straży Jasnogórskiej zwrócił mu uwagę i poprosił, aby opuścił miejsce kultu religijnego, ten kilkukrotnie uderzył go pięścią w twarz, a następnie szarpiąc za odzież przewrócił na ziemię. Widać to na nagraniu zamieszczonym przez policję:

Zobacz wideo

Sprawca ma około 45 lat, około 190 cm wzrostu oraz okrągłą twarz bez zarostu. W chwili zdarzenia ubrany był w niebieskie spodnie jeansowe i czarną kurtkę.

Policja prosi o pomoc

"Komisariat I Policji w Częstochowie prowadzi postępowanie w sprawie przestępstwa, do którego doszło 19 marca 2021 roku na terenie Klasztoru. Publikujemy wizerunek mężczyzny w wieku około 45 lat, który poprzez uderzanie i szarpanie naruszył nietykalność cielesną pracownika Straży Jasnogórskiej. Osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy proszone są o kontakt z Policją" - czytamy w komunikacie.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z Komisariatem I Policji w Częstochowie przy ulicy Popiełuszki 5: telefon 47 85 811 51 lub 997.

Więcej o: