Michał Dworczyk: Przekroczyliśmy liczbę 10 mln wykonanych szczepień. Jesteśmy na półmetku

"Właśnie przekroczyliśmy liczbę 10 mln wykonanych szczepień" - poinformował w piątek wieczorem na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk. Zaznaczył, że jesteśmy na półmetku zadania, jakim - zgodnie z deklaracjami premiera - jest wykonanie 20 mln szczepień do końca czerwca.

Pełnomocnik rządu ds. szczepień poinformował na Twitterze, że w Polsce wykonane zostało ponad 10 mln szczepień przeciw COVID-19. "Zgodnie z deklaracjami Premiera Mateusza Morawieckiego naszym celem jest wykonanie 20 mln szczepień do końca czerwca. Już dziś jesteśmy na półmetku tego zadania. Właśnie przekroczyliśmy liczbę 10 mln wykonanych szczepień!" - napisał Dworczyk.

Zobacz wideo Czy osoba zaszczepiona dwiema dawkami szczepionki może transmitować wirusa?

Dworczyk: to gigantyczny wysiłek lekarzy, pielęgniarek, ratowników, laborantów

Podkreślił, że Narodowy Program Szczepień (NPS) przyspiesza i zachęcił wszystkich do rejestracji.

"NPS to gigantyczny wysiłek lekarzy, pielęgniarek, ratowników, laborantów - wszystkich, którzy od kilku miesięcy z poświęceniem realizują go bezpośrednio w punktach szczepień. Wszystkim Państwu razem i każdemu z osobna chciałbym serdecznie podziękować" - napisał szef KPRM.

Upoważnieni do zapisów mogą rejestrować się na kilka sposobów: dzwoniąc na infolinię 989, za pośrednictwem internetu - korzystając z systemu e-Rejestracji i z Internetowego Konta Pacjenta; wysyłając SMS-a na numer 880-333-333 lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Minister Adam NiedzielskiNiedzielski zarejestrowany na szczepienie. "Nie zawahałem się"

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki. 

Autorka: Olga Zakolska / PAP

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Masz pytanie o szczepienia przeciwko COVID-19? Wyślij je na adres news_gazetapl@agora.pl. My zapytamy w Twoim imieniu. We wtorek 27.04 o godzinie 8:30 gościem programu specjalnego Gazeta.pl będzie prof. Andrzej Fal, prezes Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.

Więcej o: