Apel resortu zdrowia do seniorów ws. szczepień. "Dzwońcie na infolinię. Są wolne terminy na kwiecień"

- Chcemy, żeby seniorzy jak najszybciej się zaszczepili, więc gorący apel: dzwońcie państwo na infolinię. Są wolne terminy jeszcze na kwiecień, możemy państwa przepisywać - mówił w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz zapewnił na piątkowym briefingu prasowym, że w kwestii szczepień przeciwko COVID-19 Polska kieruje się rekomendacjami Europejskiej Agencji Leków (EMA). - Dzisiaj trwa posiedzenie europejskiej komisji ds. leków, analiza sytuacji związanej ze szczepionką AstraZeneca. Europejska Agencja Leków analizuje bieżące przypadki zakrzepów, które mogą powstawać. Nadal wszystko wskazuje, że ta rekomendacja będzie jednoznaczna: pozytywy szczepienia przewyższają wszelkie możliwe ryzyka - mówił Andrusiewicz.

Zobacz wideo Czy będzie podtrzymany obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu?

Ministerstwo Zdrowia z apelem do seniorów. "Dzwońcie, możemy państwa przepisywać"

Zwracał też uwagę, że w Polsce odnotowano około 6400 niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) na 9 mln 800 tys. szczepień. - To jest niecały jeden promil. Niecałe 0,1 procenta w tej chwili jest NOP-ów. W skład tych szczepień wchodzi m.in. szczepienie szczepionką AstraZeneca. O jakim my niepokoju w tej chwili możemy mówić, jeżeli Covid dziennie nadal dotyka ponad 10 tys. osób, jeżeli łóżek respiratorowych mamy zajętych na poziomie 3200 - mówił.

Zwrócił się też z apelem do seniorów. - Mamy wolne terminy wcześniej, niż seniorzy są obecnie zapisani. Prosimy o dzwonienie na infolinię. Konsultanci na infolinii będą państwa przepisywać na wcześniejsze terminy - powiedział.

Chcemy, żeby seniorzy jak najszybciej się zaszczepili, więc gorący apel: dzwońcie państwo na infolinię. Są wolne terminy jeszcze na kwiecień, możemy państwa przepisywać

- dodał.

*

autorka: Aleksandra Rebelińska, PAP, reb/ mok/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: