Bolesławiec. Chory na COVID-19 był w śpiączce od listopada do marca. "Jest ewenementem"

Pan Marian pod koniec marca wybudził się ze śpiączki, w której był od listopada ubiegłego roku. Mężczyzna zachorował na COVID-19 i przeszedł cztery operacje. Pacjent myślał, że był w szpitalu tylko kilka dni.

- Myślę, że nasz pacjent jest ewenementem. Przeszedł przez piekło i to jest niesamowite, że udało mu się wyjść z tej choroby i to jeszcze wyjść w naprawdę dobrym stanie klinicznym - powiedział stacji TVN 24 Andrzej Hap, lekarz z bolesławieckiego szpitala, w którym był leczony pan Marian.

Zobacz wideo Czy będzie podtrzymany obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu?

Bolesławiec. Mężczyzna był w śpiące przez kilka miesięcy, chorował na COVID-19 

Do szpitala w Bolesławcu w województwie dolnośląskim trafił na początku listopada 2020 roku 50-letni pan Marian. Jak donosi TVN 24, chory na COVID-19 mężczyzna początkowo miał zajętych 95 proc. płuc, następnie jego stan się poprawił, jednak po kilku dniach organ został zajęty całkowicie. Mężczyzna przez kilka miesięcy znajdował się w śpiące i przeszedł cztery operacje, lekarzom udało się go wybudzić pod koniec marca 2021 roku. 50-latek po przebudzeniu myślał, że przebywał w placówce zaledwie kilka dni. Jak relacjonuje, kiedy odzyskał świadomość, wszyscy rozmawiali o świętach, był przekonany, że mówią o 11 Listopada, kiedy jednak odkrył, że chodzi o Wielkanoc, był w szoku.

Prof. Horban o luzowaniu obostrzeń na wakacje: Hulaj dusza, piekło jestProf. Horban o luzowaniu obostrzeń na wakacje: Hulaj dusza, piekło jest

Gdy lekarze usunęli mężczyźnie tracheotomię, niezwłocznie zadzwonił do żony, która silnie przeżyła kilkumiesięczny pobyt męża w lecznicy. Kobieta podkreśla, że powrót mężczyzny do zdrowia nie jest cudem, tylko zasługą pracy lekarzy, którzy walczyli o zdrowie pana Mariana. 50-latka czeka teraz rehabilitacja.

Coraz więcej Polaków obawia się zakażenia koronawirusem

Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że 64 proc. respondentów obawia się zakażenia koronawirusem, są to głównie seniorzy. Podczas kwietniowej sondy odpowiedź "bardzo się boję" wybrało 23 proc. ankietowanych, a "trochę boi się" 41 proc. Polaków. Zakażenia się wirusem nie obawia się 35 proc. pytanych, z czego 21 proc. "raczej się nie boi", a 14 "w ogóle się nie boi". Względem badań przeprowadzony w marcu wzrosła liczba Polaków obawiających się zarażenia koronawirusem. Wówczas wirusa bało się 61 proc. badanych, a przeciwne odczucia miało 38 proc. respondentów. 

Poseł Andrzej Sośnierz skrytykował polski rządSośnierz poruszony liczbą zgonów: A rząd: maseczki zdejm albo maseczki włóż

22 kwietnia. Ponad 12 tys. nowych zakażeń koronawirusem i blisko 700 ofiar śmiertelnych

Resort zdrowia poinformował w czwartek o kolejnych 12 762 osobach zakażonych koronawirusem. W ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarło 694 osoby. Najwięcej nowych przypadków zarażenia koronawirusem odnotowano w województwie śląskim (2123), mazowieckim (1397) i dolnośląskim (1376).

Więcej o: