Rząd ogłasza ponowną regionalizację obostrzeń. Trudna sytuacja epidemiczna w kilku województwach

- W województwach śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim utrzymujemy obostrzenia - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. Uczniowie klas I-III z tych regionów od poniedziałku nie wrócą do szkół w trybie hybrydowym, a salony fryzjerskie nadal będą zamknięte.

W środę odbyło się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W jego trakcie podjęto decyzję o powrocie do regionalizacji obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. 

- Jeżeli chodzi o województwa, gdzie mamy sytuację trudną, czyli woj. śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie, to utrzymujemy w nich obowiązujące dotychczas obostrzenia - ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zobacz wideo Ilu Polaków musi zostać zaszczepionych dla uzyskania odporności stadnej?

- W pozostałych województwach wykonujemy dwa wyraźne kroki: przywracamy edukację hybrydową w klasach 1-3. Naukę przywracamy od poniedziałku. Drugie zagadnienie to działalność usług: branża beauty, fryzjerach, kosmetyczkach. Również od 26 kwietnia przywracamy funkcjonowanie salonów urody, fryzjerskich, kosmetycznych - dodał.

- Jest to krok bardzo ostrożny, jesteśmy cały czas w sytuacji bardzo dużego obłożenia szpitali - zaznaczył szef resortu zdrowia.

Adam Niedzielski zapowiedział, że w przyszłym tygodniu ma zostać przedstawiony bardziej szczegółowy plan dotyczący "różnych branż gospodarki". 

Janina OchojskaJanina Ochojska: Szczepmy się. To jest naprawdę bezpieczne

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza ponowną regionalizację obostrzeń

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiadomił we wtorek, że rząd rozważał zastosowanie regionalnego luzowania obostrzeń. W takiej sytuacji brana pod uwagę ma być zarówno liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, jak i obłożenie łóżek szpitalnych i respiratorów. 

Egzamin maturalny (zdjęcie ilustracyjne)Matury 2021. Smolik: Testowanie przed egzaminami to problematyczna kwestia

Więcej o: