Koronawirus. Rząd luzuje obostrzenia. Co ze szkołami? Klasy I-III "hybrydowo" wrócą do szkół

Podczas środowej (21 kwietnia) konferencji prasowej rząd ogłosił nowe obostrzenia epidemiczne. Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że od poniedziałku 26 kwietnia uczniowie klas I-III szkół podstawowych w wybranych województwach wracają do nauki hybrydowej.

Od poniedziałku 19 kwietnia działalność w trybie stacjonarnym dla wszystkich dzieci wznowiły przedszkola oraz żłobki. W środę 21 kwietnia po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono dalsze decyzje ws. obostrzeń epidemicznych. - W województwach śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim utrzymujemy obostrzenia - poinformował Adam Niedzielski.

Nowe obostrzenia. Rząd podjął decyzję ws. szkół

Jak ogłosił rząd, już od 26 kwietnia uczniowie klas I-III szkół podstawowych w pozostałych województwach wracają do nauczania stacjonarnego. - Jest to krok bardzo ostrożny, jesteśmy cały czas w sytuacji bardzo dużego obłożenia szpitali - zaznaczył szef resortu zdrowia.

-  W przyszłym tygodniu przedstawimy bardziej szczegółowy plan. Przedstawimy plan na cały maj - mówił Niedzielski i wymienia, że chodzi m.in. o branżę gastronomiczną, o wesela i komunie.

Adam NiedzielskiAdam Niedzielski: Kontynuacja spadkowego trendu nowych zakażeń

Decyzję ws. otwarcia szkół zapowiadał we wtorek minister zdrowia 

Minister zdrowia Adam Niedzielski we wtorek był gościem Radia Zet, gdzie wypowiadał się na temat ewentualnego luzowania obostrzeń. Jak zaznaczał, najważniejszym punkt to przywrócenie edukacji

- Najważniejsze, z punktu widzenia zdrowia publicznego, jest przywracanie edukacji. Absolutny priorytet. Czy w całym kraju - jeszcze jest dyskusja, ale ja jestem zwolennikiem uwzględnienia różnic regionalnych. Na razie tylko klasy I-III - mówił we wtorek szef resortu zdrowia, dodając, że razem z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem ma plan otwarcia przywrócenia całej edukacji jeszcze przed wakacjami. 

Ministerstwo Zdrowia ogłosi w środę nowe decyzje ws. obostrzeńW środę nowe decyzje dot. luzowania obostrzeń. Czego można się spodziewać?

Więcej o: