Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie. "Astra Zeneca już na mnie czeka"

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w mediach społecznościowych, że zarejestrował się na szczepienie przeciwko koronawirusowi. "Szczepionka - Astra Zeneca - już na mnie czeka" - napisał szef rządu.

"Dziś nadszedł dzień, kiedy mogę powiedzieć: zarejestrowałem się! Wczoraj [w poniedziałek - red.] uruchomiono rejestrację dla mojego rocznika - 1968, więc wziąłem telefon, wykręciłem numer 989, podałem dane… I jest!" - czytamy we wpisie szefa rządu.

Premier Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie przeciwko koronawirusowi

Mateusz Morawiecki poinformował też, że zostanie zaszczepiony preparatem firmy AstraZeneca, który "już na niego czeka". - Razem ze mną bez problemu zarejestrowała się też moja żona, Iwona. Oboje przygotowujemy się na szczepienie - przekazał premier.

"Wielu z Was pisało, że powinienem to zrobić wcześniej. Dać przykład, że szczepienia są bezpieczne, przeciąć spekulacje o spiskach i niebezpieczeństwie. Najlepszym przykładem jest konsekwencja, cierpliwość, pokora i determinacja w dążeniu do celu. Nikt nie stoi ponad prawem i zasadami, które ustaliliśmy" - podkreślił. 

Morawiecki napisał też, że Narodowy Program Szczepień "przyspieszył na tyle, że już niedługo każdy otrzyma swoją dawkę". "Rejestrujmy się i czekajmy na swoją kolej" - zaapelował szef Rady Ministrów.

Zobacz wideo Premier Morawiecki: Od 10 maja każdy, kto skończy 18 lat, będzie mógł się zarejestrować do szczepienia

Nowy harmonogram Narodowego Programu Szczepień

W trakcie wtorkowej konferencji prasowej szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk przedstawił nowy harmonogram rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19.

- Od poniedziałku przyspieszamy i będziemy rozpoczynali rejestrację każdego dnia dla dwóch roczników - powiedział pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień. 

Z harmonogramu, który zaprezentował Dworczyk, wynika, że od 26 kwietnia do 9 maja każdego dnia na szczepienia będą rejestrowane osoby z dwóch lub trzech roczników. Zapisy będą realizowane według poniższego schematu:

Szef KPRM podał także dwa inne terminy - dla osób, które zgłosiły - za pośrednictwem formularza - gotowość zaszczepienia się. Z jego słów wynika, że 28 kwietnia zostanie otwarta rejestracja dla osób w wieku 39-30 lat, z kolei 4 maja ruszą zapisy dla osób w wieku 18-29 lat, które wcześniej zdeklarowały chęć zaszczepienia się przeciw koronawirusowi.

Szef Kancelarii Premiera Michał DworczykNowy harmonogram rejestracji na szczepienia. "Od poniedziałku przyspieszamy"

Więcej o: