Skierowania na szczepienia dla wszystkich dorosłych. Premier zdradził datę

- Chcemy spowodować, żeby do 10 maja każdy obywatel powyżej 18 roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie, tak aby najpóźniej do sierpnia, a może nawet wcześniej, każdy mógł zostać zaszczepiony, jeśli będzie chciał - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą w punkcie szczepień powszechnych w Legnicy. Podczas konferencji prasowej poinformował, że rząd chce, aby do 10 maja każdy pełnoletni obywatel otrzymał skierowanie na szczepienie. - Mam nadzieję, że wszyscy będą chcieli. Wystarczy popatrzeć na to, co dzieje się w Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania zaczęła program szczepień o mniej więcej półtora miesiąca wcześniej niż Polska i wszystkie kraje UE. I dzisiaj widać, że w Wielkiej Brytanii ta trzecia fala zdecydowanie już opadła i to do niskich rozmiarów - powiedział premier.

- I my ku temu obszarowi zmierzamy. Mamy nadzieję, że dzięki punktom szczepień powszechnych będziemy mogli nie tylko przejść do kontrofensywy, ale spowodować, że pandemia naprawdę będzie coraz mniej dokuczliwa i liczba nowych zakażeń będzie dawała nam możliwość odmrażania gospodarki. Wszyscy tęsknimy za tym dniem, marzymy o tym dniu, dążymy do tego i ja także pragnę, aby ten dzień był jak najszybciej, a szansa na to jest rosnąca - powiedział premier i dodał, że powrót do normalności jest coraz bliżej.

Zobacz wideo Lekarz: Ryzyko wystąpienia zakrzepów przy covid-19 wynosi 16,5 procenta
Więcej o: