Morawiecki ma "wspaniałą wiadomość dla Narodowego Programu Szczepień". "Przyspieszone" dawki

"Producent szczepionki Pfizer poinformował, że od 26 kwietnia rozpocznie wysyłanie kolejnych dawek do UE. Łącznie do czerwca samej szczepionki Pfizer mamy otrzymać około 4,2 mln dawek" - poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Informacje dotyczące szczepionki Pfizera premier przekazał w mediach społecznościowych. "Dobra informacja, która dotarła właśnie do URPL, WMiPB (Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych). Producent szczepionki Pfizer poinformował, że od 26 kwietnia rozpocznie wysyłanie kolejnych dawek do Unii Europejskiej" - przekazał Mateusz Morawiecki.

29 marca 2021 . Gigantyczna kolejka do szczepień na COVID-19 w Netto Arenie w Szczecinie Lekarka o szczepieniach: Ludzie przychodzą poza kolejnością

Jak wymieniał szef rządu, w kwietniu do Polski ma trafić 418 tys. dawek, w maju - 1,2 mln dawek, a w czerwcu - 2,5 mln dawek. "Łącznie do czerwca samej szczepionki Pfizer mamy otrzymać około 4,2 miliona dawek" - podał i dodał, że harmonogram tygodniowych dostaw będzie znany wkrótce.

To wspaniała wiadomość dla naszego Narodowego Programu Szczepień, który właśnie przyspieszył! A więc #SzczepimySię!

- zakończył wpis na Facebooku Morawiecki.

Zobacz wideo Restrykcje przedłużone z wyjątkami. Dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli

Eksperci: Wskazywanie, że jedne szczepionki są mniej moralne od innych, to budowanie do nich niechęci Nawet rząd zirytowany poczynaniami Episkopatu: "Stawką szczepień jest życie"

Szczepionki przeciwko COVID-19

Jak podano w czwartek w serwisie rządowym gov.pl, w Polsce wykonano dotąd 8 223 370 szczepień przeciw COVID-19, w tym pierwszą dawką 6 033 075 i 2 190 295 dawką drugą. Od 27 grudnia ub. r., do Polski dostarczono 10 032 440 dawek szczepionki.

Polscy pacjenci otrzymują obecnie dwudawkowe preparaty przeciw COVID-19, produkowane przez firmy Pfizer, Moderna i AstraZeneca. W środę, 14 kwietnia trafiła też do Polski pierwsza dostawa jednodawkowej szczepionki firmy Johnson & Johnson. Dostarczono ok. 120 tys. dawek. Preparat ma być stosowany m.in. u osób, które samodzielnie nie mogą dotrzeć do punktów szczepień.

PAP, autor: Grzegorz Bruszewski/ gb/ godl/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: