Rząd zdecydował o przedłużeniu obostrzeń o tydzień. Żłobki i przedszkola otwarte jeszcze w kwietniu

Jak poinformował Adam Niedzielski, większość obecnie obowiązujących obostrzeń zostanie utrzymana tydzień dłużej. 19 kwietnia rząd otworzy żłobki i przedszkola.

Rząd właśnie przedstawił najnowsze decyzje dotyczące obostrzeń. Potwierdziły się wcześniejsze nieoficjalne doniesienia, zgodnie z którymi restrykcje w większości nie ulegną zmianie. - Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień - powiedział Adam Niedzielski. Obostrzenia będą więc obowiązywały do 25 kwietnia.

Jest decyzja rządu. Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia

Jak dodał, wyjątkiem są żłobki i przedszkola, które będą otwarte od przyszłego poniedziałku (19 kwietnia). Niedzielski poinformował również, że rząd przywraca możliwość uprawiania sportu na otwartym powietrzu. - Dopuścimy rozgrywki młodzieżowe, współzawodnictwo, zajęcia w ramach sportu zawodowego - mówił. Jak sprecyzował, aktywności fizyczne będą mogły być prowadzone w grupach do 25 osób. 

Zobacz wideo Dr Sutkowski o pacjentach niecovidowych: Dług zdrowotny narasta dramatycznie

Niedzielski poinformował jednocześnie, że obostrzenia będą obowiązywały dłużej w przypadku hoteli i obiektów noclegowych. Tutaj restrykcje obowiązują do 3 maja. 

- Te decyzje, które dotyczą przede wszystkim najbliższego tygodnia, mają na celu zminimalizowanie obciążenia infrastruktury szpitalnej, zminimalizowanie obciążenia infrastruktury respiratorowej - podkreślił minister zdrowia

Adam Niedzielski: Regionalizacja jest wręcz pewna

Adam Niedzielski przyznał, że w przypadku ewentualnych decyzji o dalszym luzowaniu obostrzeń "regionalizacja jest wręcz pewna". - Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w województwach na ścianie wschodniej i północnej, a zupełnie inaczej na południowym zachodzie Polski. Najbardziej dotknięte regiony to Śląsk, Dolny Śląsk, Małopolska, województwo wielkopolskie. Na drugim biegunie jest sytuacja w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim. Przyjęliśmy sobie takie kryterium - ono na razie ma charakter roboczy - że, jeżeli ta liczba zakażeń spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy, to wtedy będziemy myśleli o kolejnych krokach. W pierwszej kolejności będą one związane z edukacją - poinformował szef MZ

Koronawirus w Polsce.MZ: 21 283 nowe zakażenia koronawirusem i 803 ofiary śmiertelne

Więcej o: