Dariusz Piontkowski zakażony koronawirusem. "Tylko razem możemy pokonać pandemię"

Były szef MEN, obecnie wiceminister resortu edukacji i nauki, Dariusz Piontkowski poinformował we wtorek, że jest zakażony koronawirusem. "Pamiętajmy o stosowaniu się do zasad, które ograniczają transmisję wirusa" - zaapelował.

"Otrzymałem pozytywny wynik testu na #koronawirus. Pamiętajmy o stosowaniu się do zasad, które ograniczają transmisję wirusa. Tylko razem możemy pokonać pandemię" - napisał Dariusz Piontkowski na Twitterze.

Minister zdrowia Adam Niedzielski. Rząd zmienia kryteria luzowania restrykcji Zmiana kryteriów luzowania obostrzeń. "Patrzymy na liczbę zajętych łóżek"

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia poinformował o 13 tys. nowych zakażeń

Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 13 227 osób. Najwięcej przypadków wykryto na Mazowszu - 1766 i na Śląsku - 1666. Zmarło 644 chorych z COVID-19.

Epidemia COVID w Szwecji Szwecja z największą liczbą zakażeń COVID-19 na milion mieszkańców

Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz podkreślił, że w ciągu ostatniego tygodnia odnotowano 15-procentowy spadek liczby zakażeń. - Tydzień po tygodniu mamy też spadek liczby osób zgłaszających się do POZ po wykonanie testu - mówił Andrusiewicz. (PAP)

Koronawirus: aktualne zalecenia i informacje na gov.pl.

Zobacz wideo Do kogo trafi szczepionka Johnson&Johnson?
Więcej o: