Michał Dworczyk: "Przyspieszamy szczepienia pracowników kilku instytucji". Podał listę

Rząd podjął decyzję o przyspieszeniu szczepienia pracowników kilku instytucji. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk podał ich listę, wyjaśniając ile osób zostanie zaszczepionych w trybie priorytetowym w ciągu kilku najbliższych dni.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk mówił o Narodowym Programie Szczepień. Polityk przypomniał m.in., że o północy rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób urodzonych w 1963 roku. Mówił także o prośbach instytucji, które wnioskowały o przyspieszenie szczepień ich pracowników. Z takim wnioskiem do Michała Dworczyka zwróciło się kilkadziesiąt podmiotów, które wskazały, że pełnią istotną rolę w walce z COVID-19. 

- W przypadku 17 z tych instytucji po konsultacjach z Radą Medyczną przy premierze Mateuszu Morawieckim zostały wydane opinie negatywne, natomiast w przypadku pięciu takich grup skierowałem do ministra zdrowia prośbę o możliwość zaszczepienia pracowników tych podmiotów w trybie priorytetowym. Pan minister się do tego przychylił - powiedział szef Kancelarii Premiera.

Zobacz wideo Ulga gastronomiczna. Paweł Borys tłumaczy, jak z niej skorzystać

Rząd przyspiesza szczepienia dla pracowników kilku instytucji. To niecałe 2 tys. osób

Michał Dworczyk wyjaśnił, w jakich instytucjach szczepienia pracowników zostaną przyspieszone. Z jego słów wynika, że wkrótce zostaną zaszczepieni:

  • dyspozytorzy ratownictwa medycznego i centrów powiadamiania,
  • pracownicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (ta odpowiada za dystrybucję szczepionek),
  • osoby pracujące w Centrum e-Zdrowia (odpowiada m.in. za obsługę informatyczną systemów do zamawiania szczepionek),
  • pracownicy Chmury Krajowej (operator jest wykonawcą systemu e-Rejestracja, obsługuje system centralnej rejestracji na szczepienia),
  • pracownicy instytucji dostarczających tlen do szpitali. 

- Łącznie to będzie ok. 1800 osób - powiedział Michał Dworczyk, informując, że osoby pracujące w tych instytucjach będą szczepione w najbliższych dniach

Mateusz MorawieckiMateusz Morawiecki: Nasza presja na Unię daje rezultaty

Więcej o: