Dworczyk: Do końca II kwartału wykonamy 20 mln szczepień. W tym tygodniu milion

- W ostatnich 10 dniach zapisało się na konkretne terminy szczepienia ponad 900 tys. osób powyżej 60. roku życia - podkreślił w poniedziałek Michał Dworczyk.

- W grupie osób powyżej 70. roku życia łączna suma osób zaszczepionych lub zarejestrowanych to jest już ponad 70 proc., natomiast jeżeli chodzi o osoby w wieku między 60 a 69 lat, to łącznie zaszczepionych lub zarejestrowanych jest już ponad 51 proc. - powiedział podczas konferencji prasowej pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Jak dodał, w grupie 60-69 lat zaszczepionych lub zarejestrowanych jest ponad 51 proc. - W ostatnich 10 dniach zapisało się na konkretne terminy szczepienia ponad 900 tys. osób powyżej 60. roku życia - poinformował polityk.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że do tej pory w Polsce wykonano 7 687 617 szczepień. Dwie dawki otrzymało w sumie 2 106 549 osób. W zeszłym tygodniu, jak podkreślił Dworczyk, zostało wykonanych milion szczepień. Tyle samo ma zostać wykonanych w ciągu najbliższych siedmiu dni. - Już przyspieszamy. (...) Do końca drugiego kwartału, zgodnie z deklaracjami złożonymi przez pana premiera, wykonamy 20 mln szczepień - stwierdził pełnomocnik rządu ds. szczepień. 

Aktualizacja: W poprzedniej wersji tekstu znajdowała się informacja, że 20 mln osób zostanie zaszczepionych do końca kwietnia. Dzień po publikacji artykułu Michał Dworczyk przeprosił za pomyłkę i podkreślił, że 20 mln osób ma zostać zaszczepionych do końca drugiego kwartału.

Zobacz wideo Borys o polskim leku na koronawirusa: Mamy bardzo duży potencjał naukowy
Więcej o: