Dworczyk: W ciągu ostatnich 7 dni wykonaliśmy milion szczepień. "System jest coraz bardziej wydajny"

W ciągu ostatnich 7 dni wykonaliśmy milion szczepień - poinformował w niedzielę wieczorem na Twitterze pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk.

"W ciągu ostatnich 7 dni wykonaliśmy milion szczepień. Zakładany przez nas tygodniowy cel udało się zrealizować mimo okresu świątecznego. System jest coraz bardziej wydajny. Wielkie wyrazy uznania dla wszystkich zaangażowanych w Narodowy Program Szczepień! Dotrzymujemy słowa!" - napisał Michał Dworczyk.

Zobacz wideo Co z majówką? "Program szczepień nie zapewni nam jeszcze zabezpieczenia"

Szczepienia przeciwko COVID-19

Szczepienia w Polsce rozpoczęto 27 grudnia ub.r. Pierwszą szczepioną grupą społeczną byli lekarze, pielęgniarki i personel medyczny. Rejestracja na szczepienia seniorów 70+ zaczęła się w styczniu. W następnej kolejności 11 marca ruszyły zapisy na szczepienia dla osób w wieku 69 lat, 18 marca dla osób w wieku 68 i 67 lat, 22 marca dla osób w wieku 66 i 65 lat. Z kolei 23 marca rozpoczęły się zapisy dla osób urodzonych w latach 1957-1961, czyli dla seniorów powyżej 60 lat.

Zgodnie z harmonogramem od 12 kwietnia codziennie uruchamiane będą zapisy dla kolejnych roczników, począwszy od rocznika 1962, czyli dla osób, które nie dokonały na początku roku zgłoszenia swojej gotowości do szczepień. Proces ten potrwa do 24 kwietnia, kiedy zapisywać się będzie mógł rocznik 1973. Następnie rejestracja będzie otwierana dla kolejnych grup wiekowych.

Według deklaracji rządu, do końca drugiego kwartału ma zostać wykonanych w Polsce 20 mln szczepień, a do końca sierpnia wszyscy chętni Polacy mają zostać zaszczepieni przynajmniej jedną dawką.

autor: Mateusz Roszak/PAP

koronawirus: aktualne zalecenia i informacje na gov.pl

Więcej o: