Szpital w Puszczykowie apeluje o pomoc. Brakuje wody, środków higienicznych i kosmetyków

Szpital w Puszczykowie w województwie wielkopolskim apeluje o wsparcie. Placówka prosi o pomoc przede wszystkim dla pacjentów na oddziałach covidowych. "Najbardziej potrzebujemy wody w małych butelkach" - informuje szpital.

"Tegoroczna wiosna potroiła skalę zaangażowania szpitala w walkę z COVID-19. To dla szpitala ogromne wyzwanie. Bardzo zwiększyły się w porównaniu z ubiegłymi latami koszty zakupów wszelkich środków ochrony osobistej, środków dezynfekcyjnych, sprzętu jednorazowego - to są ilości, z jakimi dotąd nie mieliśmy nigdy do czynienia" - informują pracownicy placówki w Puszczykowie.

Zobacz wideo Szczyt trzeciej fali już za nami? Prof. Gańczak: Byłabym bardzo ostrożna

W szpitalu w Puszczykowie brakuje wody i środków higienicznych, placówka apeluje o pomoc

"Przede wszystkim prosimy o wsparcie dla naszych pacjentów oddziałów covidowych, którzy z epidemiologicznych względów nie mogą liczyć na odwiedziny najbliższych" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez szpital 7 kwietnia. Pracownicy szpitala proszą o wsparcie finansowe i materialne. "Najbardziej potrzebujemy wody w małych butelkach! Z wdzięcznością przyjmiemy też kosmetyki i środki higieny osobistej" - informują pracownicy.

Epidemia koronawirusa. Muzyk ujawnił nielegalne imprezy, teraz dostaje pogróżkiUjawnił miejsca koronaimprez, teraz dostaje pogróżki: Obyś zaraził się HIV

Rzeczniczka szpitala: Nasz apel dotyczy głównie pacjentów leżących na oddziałach covidowych

Szpital w Puszczykowie mimo prowadzenia oddziałów covidowych funkcjonuje normalnie, a pacjenci są przyjmowani na pozostałe oddziały. - Mimo że mamy oddziały covidowe, szpital pracuje normalnie. Przyjmuje szpitalny oddział ratunkowy, jak i inne oddziały. Nasz apel dotyczy głównie pacjentów leżących na oddziałach covidowych - powiedziała rzeczniczka placówki Marzena Rutkowska-Kalisz w rozmowie z TVN 24.

W listopadzie 2020 roku szpital również zwracał się z prośbą o pomoc. "Jesienią ubiegłego roku doświadczyliśmy z państwa strony nieocenionej pomocy. Bardzo sobie cenimy te odruchy serca!" - zapewniają pracownicy szpitala.

Rehabilitacja (zdjęcie ilustracyjne)Fizjoterapeuci apelują do NFZ. Dwa miliony Polaków czekają na rehabilitację

Koronawirus w Polsce. Liczba zakażeń niedziela 11 kwietnia

Resort Zdrowia poinformował, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 21 703 nowych zakażeń koronawirusem. Na COVID-19 zmarło kolejnych 245 osób. Najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem odnotowano na Śląsku (3496), Mazowszu (3144) i Wielkopolsce (2567). Od początku pandemii koronawirusa w Polsce potwierdzono 2 574 631 przypadków zarażeń wirusem, a liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 58 421 osób. 

Więcej o: