Podhale. Kompleks basenów działa mimo obostrzeń. Właściciele zamienili go w ośrodek rehabilitacji

Jeden z podhalańskich kompleksów basenów termalnych wznowił swoją działalność. Wszystko dzięki temu, że został przemianowany na "Centrum Leczenia Balneoterapią". Ośrodek zapewnia, że działa zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Jak informuje Onet, kompleks basenowy Gorący Potok, który znajduje się we wsi Szaflary (województwo małopolskie), postanowił wykorzystać lecznicze właściwości swojej wody i zamienił się na ośrodek rehabilitacyjny, który w przeciwieństwie do pływalni i aquaparków, może działać mimo lockdownu. Te natomiast, zgodnie z obostrzeniami, pozostają zamknięte.

Zobacz wideo Przedsiębiorcy toną przez lockdown i liczą straty w miliardach. "Studio Biznes" pyta o koło ratunkowe

Podhalańskie baseny termalne zamieniły się w centrum rehabilitacji i są otwarte

Podhalański Gorący Potok otworzył się ponownie w sobotę 10 kwietnia. Według regulaminu ośrodka każdy pacjent trafia najpierw na konsultację lekarską lub wizytę diagnostyczną u magistra fizjoterapii, na której powinien okazać dokumentację medyczną i przedstawić ewentualne przeciwwskazania zdrowotne. Na ich podstawie jest on kierowany na odpowiednie zabiegi.

Rehabilitują pacjentów po COVID-19. Do sierpnia 2022 wszystkie miejsca już zajęteW Głuchołazach rehabilitują pacjentów po COVID-19. Brak miejsc do sierpnia 2022

"Centrum rehabilitacji oferuje dostęp do wody pochodzącej z ciepłych źródeł, która ma liczne właściwości lecznicze. Korzystny wpływ wód termalnych na zdrowie wynika z niezwykłego bogactwa zawartych w nich minerałów" - zapewnia na swojej stronie ośrodek. "Informujemy, iż obiekt został przystosowany i działa zgodnie z reżimem sanitarnym oraz z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego" - podają właściciele.

- W praktyce wygląda to tak, że każda osoba, która chce się wykąpać w naszej wodzie, po dojeździe na miejsce ma konsultacje medyczne - wyjaśniła obsługa obiektu Onetowi. - Przed wejściem rozstawiliśmy specjalny namiot, w którym przyjmują rehabilitanci i fizjoterapeuci. Trzeba im powiedzieć, jakie mamy dolegliwości, a oni już wskażą nam, do których konkretnie basenów wejść i z jakich masaży skorzystać, by odczuć ulgę - dodano.

Minister zdrowia Adam NiedzielskiNiedzielski: Z pandemią wygrywają państwa, które są bardziej zdyscyplinowane

Więcej o: