Kraska w TVP 1: Maleje liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19. "Schodzimy ze szczytu zakażeń"

- Jeżeli za bardzo uwierzymy w wiosnę i zaczniemy spotykać się ze znajomymi, to trzecia fala zachorowań może znowu zacząć narastać - ostrzegał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który poinformował w TVP1, że liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 zmniejszyła się w piątek o 314 osób.

Waldemar Kraska dodał, że zmniejszenie liczby osób hospitalizowanych to dobra wiadomość, ale należy zachowywać ostrożność i przestrzegać obostrzeń sanitarnych. Wiceminister zdrowia twierdzi, że "powoli schodzimy ze szczytu zakażeń", ale dalszy rozwój pandemii będzie zależał od naszych zachowań. 

Zobacz wideo Konieczny: Pacjenci niecovidowi często trafiają do szpitala, gdy na pomoc jest za późno

Według wczorajszych danych resortu zdrowia w szpitalach przebywa obecnie 34 864 pacjentów chorych na COVID-19. 3 362 osoby są podłączone do respiratorów.

Wiceminister zdrowia: Szczepionka na COVID-19 dla dzieci może być dostępna w wakacje

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział również w piątek w TVP1, że prawdopodobnie w wakacje na rynku pojawi się szczepionka na COVID-19 przeznaczona dla dzieci powyżej 10. roku życia. Dodał, że trwają badania nad szczepionką także dla młodszych dzieci.

Trendy pandemii"Fala cały czas opada". Hospitalizacje i nowe zakażenia w dół

Wiceminister zwrócił uwagę, że nowe mutacje koronawirusa wywołują infekcje także u ludzi młodych, w tym u dzieci i młodzieży.

Waldemar Kraska wskazywał, że z powodu wystąpienia nowych mutacji koronawirusa, liczba zachorowań na COVID-19 wśród dzieci znacząco wzrosła. Wiceminister zaapelował jednocześnie do rodziców, aby zwracali większą uwagę na stan zdrowia swoich dzieci, oraz do młodzieży, aby zachowała ostrożność.

Koronawirus w Polsce

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 487 nowych zakażeniach koronawirusem i o 768 zgonach związanych z COVID-19. Łączna liczba zakażeń w Polsce to 2 528 006. Zmarło 57 427 osób.

Minister zdrowia Adam NiedzielskiKwalifikacja do szczepienia przeciw COVID-19 uproszczona. Nowy kwestionariusz

Więcej o: